ملاقات رئیس گازپروم روسیه با مقامات ایران / افزایش همکاری‌ها در زمینه انرژی

رئیس شرکت دولتی گازپروم روسیه در جریان سفر خود به تهران، با وزیر نفت دیدار و در مورد افزایش همکاری‌ها و پیشبرد تفاهم‌نامه انرژی با شرکت ملی نفت ایران بحث و تبادل نظر کرد.

#گازپروم#روسیه#تفاهم_نامه#همکاری#انرژی#وزتر_نفت#ایران

 به نقل از خبرگزاری تاس، گازپروم روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیئتی از این شرکت به ریاست الکسی میلر، رئیس هیئت مدیره این هلدینگ، در جریان سفر خود به ایران، در مورد افزایش همکاری‌ها و پیشبرد تفاهم‌نامه انرژی با شرکت ملی نفت ایران بحث و تبادل نظر کردند.

در این بیانیه آمده است: نمایندگان گازپروم به سرپرستی الکسی میلر، رئیس کمیته مدیریت این شرکت، امروز به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده اند.

گازپروم افزود: در بخشی از این سفر، دیدارهای کاری الکسی میلر با محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، جواد اوجی، وزیر نفت و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران و محسن خجسته مهر، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در تهران برگزار شد.

به گفته شرکت دولتی گازپروم، “در این نشست‌ها زمینه‌های همکاری در بخش انرژی در پیشبرد تفاهم نامه امضا شده بین گازپروم و شرکت ملی نفت ایران در سال ۲۰۲۲ مورد بررسی قرار گرفت.”

بر اساس این گزارش، در ژوئیه ۲۰۲۲، گازپروم و شرکت ملی نفت ایران یک تفاهم نامه همکاری راهبردی را امضا کردند.

هدف از امضای این سند ارزیابی چشم‌انداز همکاری در حوزه‌های زیر اعلام شده است:

“توسعه میادین گاز و نفت ایران، انجام معاملات سوآپ با گاز طبیعی و فرآورده‌های نفتی، اجرای پروژه‌های LNG در مقیاس بزرگ و کوچک، ساخت خطوط لوله گاز و همکاری در زمینه‌های علم و فناوری.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.