کافی نبودن بودجه بیماران صعب‌العلاج/ مشکلات حوزه سلامت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مشکل اصلی حوزه سلامت، کمبود منابع مالی است.

حسینعلی شهریاری، روز سه شنبه در اجلاس مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: بنده به طور جد نگران حوزه سلامت هستم.

#شهریاری#رئیس#کمیسیون#بهداشت#بودجه#بیماران#صعب_العلاج

وی ادامه داد: در دیدار اخیر با رئیس جمهور، خیلی صریح و شفاف مشکلات حوزه سلامت را گفتیم. مشکل اصلی حوزه سلامت، کمبود منابع مالی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بعضی از افراد احساس همدردی می‌کنند، ولی چیزی در نمی‌آید. از بودجه ۷۷ هزار میلیاردی بعید می‌دانم بیشتر از ۱۵ میلیارد به بیمه سلامت داده باشند. عزیزان در سازمان برنامه و بودجه معنی و مفهوم سلامت را نمی‌فهمند و با جامعه پزشکی عناد دارد.

وی افزود: مدیران سازمان برنامه و بودجه فکر می‌کنند پول زیادی به بهداشت و درمان می‌دهند، در حالی که اینگونه نیست.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: مدیران سازمان برنامه و بودجه، فقط یک روز بیایند و مدیریت یک بیمارستان را در تهران بر عهده بگیرند تا بدانند کمبود منابع چیست.

وی افزود: مجلس برای بیماران صعب العلاج ۵,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته که فقط ۱۹۰۰ میلیارد آن را به بیمه سلامت داده اند. ۶۹ هزار میلیارد تومان دارو را دو بار در بودجه ۱۴۰۲ حساب کرده اند که باید این مشکل را در لایحه بودجه حل کنیم.

وی افزود: تمام کاسه کوزه‌ها را سر وزارت بهداشت می‌شکنند و نمایندگان مجلس هم فحش می‌خورند، چون مردم به نمایندگان خودشان دسترسی دارند.مشکل حوزه سلامت، کمبود منابع مالی است و هیچ ارتباطی با وزیر بهداشت ندارد. زیرا، هرکسی هم که بیاید، باید منابع مالی برای خدمت به مردم داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.