ورود راه‌حل‌های فناورانه درمان ناباروری به مراکز درمانی

معاونت علمی و فناوری از برگزاری گردهمایی مدیران مراکز درمانی با تولیدکنندکان محصولات دانش‌بنیان و فناورانه ناباروری خبرداد.

#درمان_ناباوری #حوزه_درمان_ناباروری #ستاد_توسعه_علوم_و_فناوری‌های _سلول‌های_بنیادی_معاونت_علمی

فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری؛ با هدف شناسایی چالش‌ها و نیازهای فناورانه در تولید محصولات درمان ناباروری، «گردهمایی مدیران مراکز درمانی با تولیدکنندگان محصولات حوزه درمان ناباروری» برگزار شد.

رویدادی که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دبیرخانه حمایت از طرح‌های فناورانه خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد و تولیدکنندگان این محصولات و بازیگران جامعه هدف در آن مشارکت داشتند.

در این جلسه امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بر لزوم کار جمعی برای تحقق توسعه در کشور تاکید کرد و گفت: هدف نهایی این نوع گردهمایی‌ها پیشرفت در درمان است که استفاده هرچه بیشتر از محصولات ایرانی، اشتغال جوانان و افزایش کیفیت محصولات برای صادرات به خارج از کشور را نیز به همراه خواهد داشت.

وی افزود: رویارویی و آشنایی با چالش‌ها و فرصت‌های مسیر پیش روی هریک از طرفین درمانگر و تولیدکننده از اهداف مهم این گردهمایی ا‌ست. ستاد موظف به تسهیل‌گری در زمینه‌ رفع موانع پیشرو است تا شرکت‌‌ها بتوانند مطالبات مراکز را برطرف کنند.

در ادامه این جلسه، سلطانی‌نژاد مدیر فناوری، تجاری سازی و بازار نیز به معرفی فعالیت‌های ستاد و اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت آن پرداخت و گزارشی از دستاوردها، خدمات و برنامه‌های آتی ستاد ارائه کرد. چالش‌های مطرح شده در این نشست نیز در حوزه «معرفی نیازهای مراکز درمان ناباروری»، «ضرورت ارتقای کیفیت محصولات تولیدی»، «چالش‌هایی که در استفاده از محصولات در درمان وجود دارد» و «پوشش نیازمندی‌های جدید همگام با مراکز درمان ناباروری بین‌المللی» بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.