ضرورت فراهم کردن تسهیلات ازدواج جوانان دهه شصتی برای جوانی جمعیت

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده بر لزوم فرآهم کردن تسهیلات ازدواج ویژه جوانان دهه شصتی تاکید کرد.

#زمینه_سازی#ازدواج#جوانان#دهه_شصتی

به گزارش خبرگزاری فارس، انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، در جلسه‌ با مسئولان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در آستانه روز ملی ازدواج در محل این معاونت برگزار شد، با تاکید بر زمینه‌سازی مناسب برای ازدواج جوانان اظهار کرد: باید تسهیلات ازدواج ویژه جوانان دهه شصتی فراهم شود.

وی افزود: ۲۱ درصد جمعیت کشور را دهه شصتی‌ها تشکیل می‌دهند که ضمن آنکه سرمایه عظیمی برای کشور هستند، غفلت از توجه به آن می‌تواند برای کشور آسیب‌زا باشد. 

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجرد دختران روستایی بیشتر از دختران شهری بوده که این آمار یک هشدار است و بخشی از آن به دلیل مهاجرت مردان به شهر برای کار اتفاق افتاده است و باید با فراهم کردن امکان اشتغال، مسکن و ارائه تسهیلات ویژه ازدواج و همچنین پوشش بیمه‌ای مناسب از آنان حمایت کرد.

خزعلی تاکید کرد: شایسته است برای جوانی جمعیت گام‌های موثر و بهنگامی برداشته شود، چراکه تعلل در این زمینه جبران‌ناپذیر خواهد بود.

در این نشست که همزمان با هجدهمین سال تاسیس صندوق حمایت از کشاورزان، روستائیان و عشایر برگزار شد، مسئولان بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و مدیران کل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده حضور داشتند‌ و کلیات طرح حمایت از ازدواج دهه شصتی‌ها بررسی و مقرر شد همزمان با روز ملی ازدواج جزئیات این طرح اعلام شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.