برنامه ریزی ۱۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان خوزستان / حوزه طرح های دانش بنیان

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: امسال در شهرهای مختلف استان خوزستان حدود هزار و ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده که بخش عمده آنها در حوزه کشاورزی است.

#طرح#اشتغال_زایی#بنیاد#برکت#استان#خوزستان

به گزارش خبرگزای افسران، مرتضی نیازی، معاون توسعه اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی درحوزه های کشاورزی، صنعتی، خدماتی در شهرهای مختلف استان خوزستان طی سال گذشته  هدف‌گذاری شده بود، گفت: در ۴ شهر باوی، شوشتر، گتوند، حمیدیه حدود یک هزار و۲۰۰ اشتغال در سال گذشته هدف‌گذاری شده بود که از این تعداد ۹۰۰ طرح در قالب کشاورزی، خدماتی و صنعتی به مرحله اجرایی و عملیاتی رسیده و امسال هم مابقی طرح‌ها اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: امسال هم حدود یک هزار و۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده که بیشتر آنها در حوزه طرح‌های دانش‌بنیان، کشاورزی کم آب، بهره‌وری آب و جلوگیری از فرسایش خاک است که اقدامات لازم را با همکاری تسهیل‌گران انجام خواهیم داد.

نیازی اظهار کرد: در سال گذشته در شهرستان شوشتر برای اولین بار کارگاه تست مخازن سی ان جی راه‌اندازی شد، همچنین در شمال استان خوزستان مجوز تست مخازن کلر گرفته شده که با توسعه این کارگاه توانستیم با کشور عراق قرارداد همکاری برای رنگ‌آمیزی و تست مخازن منعقد کنیم.

معاون توسعه اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار کرد: در شهرستان باوی هم امسال هزار هکتار زمین دیم را آبیاری خواهیم کرد و در شهرستان گتوند هم برای اولین بار کشت یونجه را هدف‌گذاری کرده‌ایم که به عنوان شهرستان کشت یونجه نام‌گذاری خواهد شد.

نیازی با بیان اینکه در ۵ شهرستان بهبهان، باغملک، هفتگل، رامهرمز و آغاجاری هم یک هزار و ۲۰۰ طرح در سال گذشته هدف‌گذاری شده بود که یک هزار و ۱۷۰ طرح محقق شده است افزود: با ایجاد یک هزار و ۱۷۰ طرح  برای بیش از سه هزار نفر در این مناطق اشتغال ایجاد شده است که بیشترین آن در حوزه‌های کشاورزی، خدماتی و صنعتی بوده است.

وی توضیح داد: یکی از مهم‌ترین طرح‌ها در شهرستان بهبهان در حوزه کشاورزی با تکمیل و بازسازی کانال‌های آبیاری به مرحله اجرایی و عملیاتی رسید و با ایجاد سیتم آبیاری تحت فشار توانستیم این طرح را تکمیل کنیم.

معاون توسعه اجتماع‌محور بنیاد برکت یادآور شد:  ایجاد کارگاه نخ کیسه برای اولین بار در باغملک را به مرحله اجرایی رسانده‌ایم چراکه پیش از این نخ‌های کیسه از سایر استان‌ها وارد این شهرستان می‌شد.

براساس این گزارش ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم یکی از مهم‌ترین اهداف بنیاد برکت به شمار می‌رود که در سال گذشته با توجه به شعار سال در خصوص اشتغال بنیاد برکت ۲۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور در کشور هدف‌گذاری کرده بود که از طریق آن ۸۴۰ هزار نفر در مناطق مختلف وارد حوزه کار شدند که از این میزان ۴۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۴۲۰ هزار نفر هم به صورت غیر مستقیم وارد حوزه اشتغال شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.