هلال احمر به بیش از ۷۴۶ هزار نفر در سال گذشتهخدمات رسانده است

سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امداد و نجات به بیش از ۷۴۶ هزار نفر در ۳۵۴ روز گذشته خبر داد.

#هلال_احمر#امداد#نجات#۷۴۶_نفر#

به گزارش خبرگزاری افسران، محمودی با اشاره به این که امدادگران جمعیت هلال‌احمر، در سوانح جاده‌ای، جوی و اقلیمی، زمین‌لرزه، ارتفاعات، کوهستانی و مناطق جنگلی، سوانح مرتبط با محیط‌های آبی و … و از اول سال حضور داشتند، گفت: در ۳۵۴ روز گذشته، امدادگران جمعیت، در ۳۸ هزار و ۳۶۵ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات در سطح کشور حضور داشتند.

وی ادامه داد: در این مدت زمان، به ۷۴۶ هزار و ۸۰۲ نفر از آسیب‌دیدگان و در راه ماندگان سوانح مختلف، خدمات امداد و نجات ارائه شده است و به تعداد ۴۶۹ هزار و ۷۶۳ نفر نیز اسکان اضطراری پیدا کردند.

محمودی با اشاره به این که به طور میانگین هر ماه، ۳۱۹۷ عملیات و خدمات امداد و نجات انجام شده است، افزود: به طور میانگین، به ۶۷ هزار و ۸۹۱ نفر در هر ماه ارائه خدمات امدادونجات و هر ماه نیز، ۱۰۸ عملیات انجام گرفت.

سرپرست سازمان امدادونجات، با بیان این که هر روز به ۲۱۰۹ نفر امدادرسانی شده است، عنوان کرد: در این مدت زمان، ۲۰ هزار و ۵۷۳ مصدوم و بیمار ناشی از سوانح مختلف به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند و ۱۸۲ هزار و ۷۴۰ نفر نیز در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی دریافت کرده‌اند؛ همچنین طی این مدت زمان، ۴۴ مادر باردار به صورت زمینی و هوایی از مناطق صعب العبور به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

محمودی گفت: در ۳۵۴ روز گذشته و از ابتدای سال ۱۴۰۱، نجاتگران جمعیت هلال‌احمر در ۲۰ هزار و ۷۰۱ مورد عملیات امداد و نجات جاده‌ای در محورهای برون شهری حضور پیدا کردند و طی ۳۹۳۸ مورد عملیات نجات فنی، به رهاسازی ۵۱۳۷ نفر مصدوم محبوس شده در خودروها اقدام کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ بیشترین عملیات و خدمات امداد و نجات در استان‌های مازندران با ۵۶۹۲ مورد، اصفهان با ۳۶۷۳ مورد و فارس با ۱۹۴۰ مورد و کمترین عملیات و خدمات امداد و نجات در استان‌های ایلام با ۴۰۶ مورد، یزد ۳۳۷ مورد و مرکز کیش با۱۳۰ مورد به انجام رسیده است.

سرپرست سازمان امدادونجات افزود: بیشترین عملیات و خدمات امداد و نجات در یک ماه، مربوط به شهریور با انجام ۴۷۳۸ مورد، تیر با انجام ۳۸۰۲ مورد و بهمن با انجام ۳۷۱۲ مورد و بیشترین عملیات و خدمات امداد و نجات در یک روز مربوط به ۱۳ فروردین با ۲۹۶ مورد، ۲۵ شهریور با ۲۷۳ مورد و ۲۲ شهریور با ۲۴۷ مورد را شامل می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.