می‌خواهند مردم ناامید شوند/تلاش دشمن برای توقف پیشرفت کشور

 به گزارش افسران، چهارمین نشست فصلی معاونت فرهنگی و اجتماعی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی، کارکنان و جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد و صنفی در مرکز فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

«محمد چکشیان» در این نشست با اشاره به این‌که گذشته از محتوای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، صورت‌بندی آن نیز بسیار مهم است، گفت: این بیانیه از سوی فردی ابلاغ شده است که از ابتدای حادثه انقلاب اسلامی و شروع نهضت در بطن تمام ماجراهای آن بوده و اکنون در بالاترین جایگاه این نظام اسلامی است.
 
معاون وزیر کار افزود: قریب به ۸۰ درصد محتوای بیانیه در سخنان قبلی رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان شده است اما صورت‌بندی آن یک صورت‌بندی جالب توجهی به لحاظ مدیریتی است؛ چرا که از سویی به لحاظ تجربی با توجه به سوابق رهبر انقلاب اسلامی و از سوی دیگر به لحاظ این‌که از سوی یک مجتهد بیان می‌شود تکیه بر مبانی و نگاه اسلامی دارد تا چراغ راه آینده نظام اسلامی باشد.
 
چکشیان با اشاره به این‌که مخاطبین این بیانیه جوانان هستند، گفت: این بیانیه به دنبال ترسیم فصل جدیدی از جمهوری اسلامی با استفاده از جوانانی است که دوره ابتدایی یا حضور نداشتند یا به صورت کامل حوادث دوره اول را درک نکردند.
 
وی گفت: مرحله پس از تحقق دولت اسلامی تشکیل جامعه اسلامی و سپس شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کار با اشاره بر اهمیت نقش کارگزاران و فرآیندهای درست در شکل‌گیری دولت اسلامی اظهار داشت: تمام تلاش دغدغه‌مندان تحقق دولت اسلامی بایستی بهبود فرآیندها و کارآمدی کارگزاران نظام اسلامی باشد.
 
وی با اشاره به عظمت حادثه انقلاب اسلامی افزود: در دوره‌ای که همه به سمت شرق یا غرب بوده‌اند انقلاب اسلامی محقق شد.
 
چکشیان افزود: همه بایستی خود را موظف بدانیم با ذهنی پویا و زبان گویا خود وارد عرصه جهاد تبیین شویم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت فرهنگ کار به عنوان یکی از مسائل جامعه کار و تولید افزود: افرادی که در این حوزه سر و کار دارند بایستی آن را به مسئله اول جامعه کار و تولید تبدیل کنند.
 
چکشیان با اشاره به اهمیت نقش مردم در شروع، استمرار و استحکام انقلاب و نظام اسلامی افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری می‌فرمایند هرجا موفقیتی برای انقلاب اسلامی بوده آن جایی است که مردم در صحنه بوده‌اند.
 
وی افزود: بنابراین تمام تلاش دشمن در جنگ ترکیبی امروز گرفتن روحیه امید و نشاط از مردم است زیرا تمام وجود و هستی انقلاب اسلامی بر پایه حرکت مردم است و دشمن می‌خواهد با متوقف‌کردن مردم باعث توقف انقلاب پیشرفت انقلاب اسلامی شود زیرا کسی که امید نداشته باشد حرکت هم نخواهد کرد.
 
چکشیان با اشاره به اهمیت شکل روایت‌ها و نقش رسانه در جنگ ترکیبی امروز گفت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر جریان تحریف شکست بخورد قطعاً جنگ تحریم هم شکست خواهد خورد و تلاش دشمن در عرصه به بن‌بست کشاندن اقتصاد کشور به یأس تبدیل خواهد شد.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.