بنیاد برکت ۱۳ هزار شغل برای ایثارگران راه اندازی کرد

بنیاد برکت امسال بر ای خانواده های شهدا و ایثارگران ۱۳ هزار شغل ایجاد کرده است.

#اشتغال_زایی#بنیاد#برکت#ایثارگران#۱۳_هزار#شغل

به گزارش خبرگزاری افسران، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای خانواده شهدا و ایثارگران ایجاد کرده است.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی ۴ هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد نزدیک به ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است.

 ترکمانه خاطرنشان کرد: ۴ هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نیز در شرف راه‌اندازی است.

وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌اندازی شده و در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.

ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور اظهار داشت: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۷۷ درصد طرح‌های اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به شکل انفرادی ایجاد شده و ۲۳ درصد در قالب کسب‌وکارهای کارگاهی است.

ترکمانه اضافه کرد: ۴۴ درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در حوزه خدمات، ۳۴ درصد در کشاورزی و ۲۲ درصد در زمینه صنعت است. همچنین پرورش طیور، کیف و کفش، خدمات آموزشی، صنایع دستی، خدمات کشاورزی و فنی ساختمان بیشترین رسته‌های مشاغل ایجاد شده را به خود اختصاص می‌دهند.

وی درباره شیوه شناسایی واجدین شرایط نیز توضیح داد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول این طرح توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده یا با همکاری تسهیل‌گران بنیاد برکت شناسایی می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز و در مجموع، ۷ هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۲۱ هزار و ۷۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.

ترکمانه در پایان با تاکید بر اشتغال‌زایی برای اقشار ویژه اجتماعی بیان کرد: تا به امروز بیش از ۴۳ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار شامل ۱۶ هزار و ۵۰۰ طرح زنان سرپرست خانوار، ۷ هزار طرح خانواده شهدا و ایثاگران، ۷ هزار و ۲۰۰ طرح معلولان، ۲ هزار طرح زندانیان و خانواده‌هایشان و ۱۰ هزار و ۵۰۰ طرح ویژه کولبران و سوخت‌بران راه‌اندازی شده و استقرار یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.