توصیه به رفتن به مسجد جمکران / منبر علما و فقها

آیت الله صافی باز هم در این‌باره از آیت الله العظمی بروجردی نقل کردند که ایشان به روحانیون می‌فرمود: «منبری نباشد که نام حضرت مهدی(عج) در آن برده نشود.»

#جمکران#عبادت#منجی#موعود

اولاً، در کارهای مستحب به سند معتبر نیاز نیست؛ زیرا در روایات می‌خوانیم که اگر به کسی خبر کار خیری رسید و او به امید تقرب و نزدیک شدن به خداوند آن را انجام داد، پاداشی از آن کار خیر به او می‌رسد، اگرچه آن خبر واقعیت نداشته باشد. به این روایات، روایات «من بلغ» می‌گویند؛ مثلاً اگر شخصی را در راه دیدیم و خیال کردیم که او شخص خوبی است و به او سلام کردیم و احترام گذاشتیم؛ ولی بعد معلوم شد که  شخص خوبی نبوده است؛ بی‌تردید به پاداش سلام خود ‌رسیده‌ایم.

ثانیاً، رفتار و نیات مردم به خودی‌ خود ارزش‌دهنده است. زمین جمکران، منطقه‌ای است که میلیون‌ها انسان در آن‌جا به یاد  حضرت مهدی(عج) هستند و در این مسجد به مناجات، توبه، بیتوته، ذکر و نماز مشغولند. این عبادت‌ها در هر زمینی که انجام شود مقدس خواهد ‌شد.

افزون بر این از بزرگ‌ترین مراجع تاریخ، حضرت آیت الله العظمی بروجردی که استاد بسیاری از مراجع بودند، پرسیدند که آیا ما در مسجد جمکران، نماز را به قصد «ورود»  یا به قصد «رجا و امید»  بخوانیم؟

ایشان پس از کمی درنگ فرمود: «به قصد «ورود» بخوانید.»  گوینده این حرف حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در رمضان سال ۱۳۹۱ شمسی در مشهد مقدس می‌باشد.

 آیت الله صافی باز هم در این‌باره از آیت الله العظمی بروجردی نقل کردند که ایشان به روحانیون می‌فرمود: «منبری نباشد که نام حضرت مهدی(عج)  در آن برده نشود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.