الزام گزارش ریزبرنامه های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در شورا

عضو شورای شهر تهران گفت:باید ریز برنامه‌های سازمان بهشت زهرا و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در شورا گزارش داده شود.

#امانی#عضو#شورا#ریز_برنامه#میادین_میوه#بهشت_زهرا

ناصر امانی در یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی بودجه شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران گفت: باید ریز برنامه‌های سازمان بهشت زهرا و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در شورا گزارش داده شود.

ناصر امانی با بیان اینکه وقتی بودجه تصویب و ابلاغ می‌شود فقط در حد مکاتبه و تذکر می‌توانیم اطلاعات دریافت کرده و نظارت داشته باشیم، گفت: چرا سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار وارد چرخه توزیع کالا شده است؛ درحالیکه آئین نامه سازمان‌،مجوز چنین امری را نداده و وظیفه سازمان در اختیار قرار دادن کالا با قیمت کمتر از بازار است و اگر یک ریال از بودجه سازمان برای زنجیره توزیع هزینه شود، خلاف قانون خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه فرمانداری به مصوبه شورا رأی داد که مبنی بر آن شهرداری موظف است برای تمام پست‌های سازمانی از نیروهای داخلی استفاده کند، اظهار کرد: یکی از سازمان‌هایی که از آئین نامه پیروی نکرد، سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار بود که معاونین را از خارج از مجموعه وارد کرد و از طرفی نیروی انسانی جذب شد که نیاز به بودجه برای پرداخت حقوق آنهاست.

امانی با اشاره به اختلاس ۸ میلیارد تومانی در سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، گفت: هرچند خبر اولیه این اختلاس از سازمان منتشر شد، اما به سادگی از آن گذشتند و باید ساز و کار برای آن مشخص شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: اطلاعات این موضوع در اختیار من است و باید ساز و کاری برای رسیدگی به وضعیت این سازمان مشخص شود.

وی در ادامه و بعد از توضیحات مدیرعامل سازمان میادین میوه‌ و تره‌بار شهرداری تهران گفت: بنده به انتصاب شما هم نقد دارم و برخلاف آیین‌نامه استخدامی شهرداری تهران است، اما زورمان که به شهردار تهران نمی‌رسد اما به روسای سازمان‌ها می‌رسد. چرا افرادی باید خلاف آیین‌نامه سازمان از بیرون وارد سازمان میادین میوه‌ و تره‌بار شوند؟ شما به چرایی این موضوع پاسخی ندادید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.