اجرایی شدن ۵۳ هزار طرح عمرانی در مناطق محروم کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی در کشور خبر داد.

#ترکمانه#احداث#مدارس#برکت#بهره_برداری#۵۳_هزار_طرح

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ساخت طرح‌های عمرانی، اظهار کرد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۵۸ هزار پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق محروم و روستایی کشور در دستور کار دارد که تا به امروز ۵۳ هزار طرح را به بهره‌برداری رسانده است.

وی تصریح کرد: این طرح‌های عمرانی و زیربنایی شامل پروژه‌های مختلفی از جمله مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راه‌سازی و آب‌رسانی می‌شود.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه‌اندازی نهضت اشتغال‌زایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور به عنوان رسالت و ماموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح‌های عمرانی و زیربنایی، مردم در اقصی نقاط کشور از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

 ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت از سال ۱۳۸۷ فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی از جمله ساخت مدرسه را آغاز کرده است.
وی با اشاره به سابقه فعالیت ۱۵ ساله بنیاد برکت اظهار کرد: اولین تفاهم‌نامه همکاری بنیاد برکت با سازمان نوسازی مدارس کشور برای ساخت یک‌هزار مدرسه در سال ۱۳۸۷ منعقد شد و یک‌سال بعد اولین مدرسه در استان البرز به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت بیان کرد: ‌در سال ۱۳۹۳ طبق تفاهم‌نامه بعدی با سازمان نوسازی مدارس، ساخت یک‌هزار مدرسه دیگر کلید خورد و تا سال‌های آتی ادامه یافت.

ترکمانه با اشاره به افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه برکت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ساری به عنوان دوهزارمین مدرسه افزود: این مجتمع آموزشی دخترانه به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع ساخته شده توسط بنیاد برکت در کشور با ۲۴ کلاس درس و ظرفیت پذیرش ۷۰۰ دانش‌آموز در زیربنایی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع ساخته شده و دارای امکاناتی همچون آمفی تئاتر، سال ورزشی، زمین چمن مصنوعی و محوطه‌ بازی است و برای دانش‌آموزان دخترانه در مقاطع تحصیلی ابتدایی و اول و دوم متوسطه احداث شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در مجموع ساخت ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه را در دستور کار دارد که ۲ هزار مدرسه از این تعداد به بهره‌برداری رسیده و تقدیم دانش‌آموزان مناطق محروم و روستایی کشور شده است. 

ترکمانه در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس این بنیاد تحصیل می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.