آمریکا گران‌ترین کشور جهان برای خرید نان است

بر اساس داده‌های منتشر شده، آمریکا گران ترین کشور جهان و تونس، ارزان‌ترین کشور دنیا، برای خرید نان است.

#نان #آمریکا #گرانترین_نان

ایالات متحده با قیمت‌گذاری ۳.۲۷ دلار به ازای هر ۵۰۰ گرم نان به عنوان گران‌ترین کشور جهان از نظر قیمت یک قرص نان در صدر کشورهای جهان قرار گرفت و تونس در رتبه آخر قیمت یک قرص نان قرار گرفت.

EnergyProm، پروژه‌ای برای نظارت بر عملکرد اقتصاد قزاقستان، گزارشی را بر اساس داده‌های Numbeo در رتبه بندی کشورهای جهان با قیمت نان منتشر کرد.

پس از ایالات متحده، سوئیس با قیمت ۳.۲۱ در هر ۵۰۰ گرم نان در فهرست کشورهایی با گران‌ترین قیمت نان قرار گرفت و پس از آن ایسلند با ۲.۹۳ دلار در هر ۵۰۰ گرم نان و سپس نروژ و دانمارک با قیمت. ۲.۸۴ دلار برای ۵۰۰ گرم نان قرار گرفتند.

در مورد ارزان‌ترین کشورهای جهان از نظر قیمت نان، تونس در صدر فهرست و پس از آن الجزایر و پس از آن لیبی قرار دارند.در زیر لیستی از ارزان‌ترین کشورهای جهان از نظر قیمت نان آورده شده است.

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی «Numbio»، در همین شاخص، کشورهای عربی به‌شدت به‌عنوان ارزان‌ترین کشورهای منطقه از نظر قیمت نان ظاهر شدند.

بر اساس قیمت نان، تونس با ۰.۱۴ دلار در رتبه اول، الجزایر با ۰.۱۶ دلار رتبه دوم و لیبی با ۰.۳۵ دلار در رتبه سوم ارزان ترین قیمت ها برای هر. . ۵۰۰ گرم نان قرار دارند.

پس از کشورهای فوق الذکر کشورهای قزاقستان، ازبکستان، آذربایجان و پاکستان به ترتیب با قیمت ۰.۳۶، ۰.۳۷، ۰.۳۹ و ۰.۴ در فهرست چهارم تا هفتم برخورداری از ارزان ترین قیمت نان در جهان قرار دارند.

 بر اساس این گزارش، پنج کشور عربی در بین ۱۰ کشور برتر از جهت قیمت ارزان نان قرار گرفتند.  به طوری که مصر با ۰.۴۱ دلار در رتبه هشتم قرار گرفت، پس از آن مراکش با اختلاف کمی (۰.۴۲ دلار) در مرتبه نهم و ترکیه با ۰.۴۳ در مرتبه دهم فهرست ارزان‌ترین کشور جهان از نظر قیمت نان قرار دارند.

 اغلب کشورهای عربی که رتبه اول را در اختیار دارند در بودجه خود به قیمت نان یارانه اختصاص می‌دهند و به همین دلیل قیمت آن کمتر از میانگین جهانی است زیرا نیاز گندم خود را از طریق واردات تامین می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.