رئیس دیوان عالی کشور: توجه به رضایت مردم و عدم هزینه تراشی و گره گشایی در کارها

رئیس دیوان عالی کشور با تأکید بر اهمیت توجه به رضایتمندی مردم گفت:برای مردم هزینه تراشی نکنید، اگر کاری از دست شما ساخته است آن را به دیگری محول نکنید، تلاش کنید کار را در همان روز به انجام برسانید و تا می توانید گره از کار و مشکلات مردم باز کنید.

#مرتضوی_مقدم#دیوان_عالی#مراعات#مردم#هزینه_تراشی

 به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت ‌الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در سفر به استان مرکزی، با حضور در شورای اداری شهرستان خمین در ابتدای سخنان خود با اشاره به خطبه ۵۹ نهج البلاغه و توصیه حضرت علی (ع) به مالک اشتر، اظهار کرد: حضرت فرمودند” وَلْیَکُنْ أَحَبَّ الاْمُورِ إِلَیْکَ أَوْسَطُهَا فِی الْحَقِّ، وَأَعَمُّهَا فِی الْعَدْلِ، وَأَجْمَعُهَا لِرِضَى الرَّعِیَّهِ”، یعنی باید محبوبترین کارها در نزد تو، کارهایى باشد که با میانه ‏روى سازگارتر بوده و با عدالت دمسازتر و خشنودى  مردم را در پى داشته باشد.

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر صدور احکام عادلانه ادامه داد: نگاه به اصحاب پرونده باید یکسان باشد و قاضی در صدور حکم نهایت دقت را به خرج دهد و عادلانه حکم کند ، اگر قاضی  از مسیر عدل خارج شود از مسیر حق خارج شده است و نارضایتی مردم و خداوند را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به فرموده امام علی (ع) در نهج البلاغه گفت: حضرت می فرمایند” فَإِنَّ سُخْطَ الْعَامَّهِ یُجْحِفُ بِرِضَى الْخَاصَّهِ، وَإِنَّ سُخْطَ الْخَاصَّهِ یُغْتَفَرُ مَعَ رِضَى الْعَامَّهِ” یعنی به رضایت مردم وجامعه توجه داشته باشید، اگر فقط خواص از تو راضی باشند ودر برابر مردم ناعدالتی کنید، این ناعدالتی در حق مردم، سرانجام تو را از چشم خواص نیز می اندازد.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم در ادامه با تأکید بر اهمیت توجه به رضایتمندی مردم گفت: در حال حاضر با وجود مشکلاتی که گریبانگیر مردم شده است، مسئولیت سنگینی برای ادای دین به نظام، بر دوش مسئولین قرار دارد.

وی اهمیت دادن به وقت مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: وقت مردم بسیار ارزشمند است و در همه ادارات باید به این مسأله توجه شود و این امر رضایت مردم را در پی خواهد داشت.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: برای مردم هزینه تراشی نکنید، گاهی فردی برای پیگیری پرونده‎اش از مسیر طولانی و یا شهرستان دور دستی  می آید؛ تلاش کنید کار وی را در همان روز به انجام برسانید و تا می توانید گره از کار و مشکلات مردم باز کنید.

وی تاکید کرد: با وجود فشار و حجم بالای کار پاسخگوی مردم باشید و کار را بر مردم تسهیل کنید، اگر کاری از دست شما ساخته است آن را به دیگری محول نکنید.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه تصریح کرد: با وجود توطئه های دشمن و هجمه‌های رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، مردم همچنان در صحنه هستند، مردم ما مردم رنج کشیده و مظلومی هستند و با وجود همه مشکلات در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پرشکوه داشتند و این موضوع جای شکر دارد.

گفتنی است، رئیس دیوان عالی کشور در آغاز سفر به استان مرکزی، به شهرستان خمین عزیمت و با حضور در بیت امام راحل  با آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق نمود  و سپس با حضور در گلزار شهدا، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.