حضور بیش از ۱۷۳۵ مجموعه دانش‌بنیان در بازار ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته

ماشین‌آلات و تجهیزات فناورانه در زنجیره تولید همه صنایع نقش موثری ایفا می‌کنند. در ایران بیش از ۱۷۳۵ شرکت دانش‌بنیان تجهیزات پیشرفته وجود دارد.

#ماشین_آلات #بازار_ماشین_آلات #دانش بنیان

فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ماشین‌آلات و تجهیزات فناورانه محصولات راهبردی و استراتژیکی هستند که ردپای آنها در همه صنایع مشهود و پررنگ است و در فرآیند تولید محصول نقشی موثر بازی می‌کنند.

در کنار این ماشین‌آلات، تجهیزاتی نیز تعریف شده‌اند با عنوان «تجهیزات پیشرفته» که فناوری استفاده شده در آنها در مقایسه با صنایع روز کشور در حد متوسط به بالا هستند و زیربنای توسعه‌یافتگی صنایع محسوب می‌شوند.

خودکفایی و ارتقای تولیدات ایران‌ساخت در این حوزه پیشرفت قابل توجهی برای کشور به همراه دارد. به همین دلیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری چتر حمایتی خود را برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوران توانمند در تولید ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته نیز گسترده است و آنها را در مسیر تجاری سازی محصولات یاری می‌کند.

حمایت‌هایی در حوزه توانمندسازی همچون توسعه بازار داخلی، مشاوره تخصصی کسب و کار، ارزشگذاری و تبادل فناوری، تبلیغات و اطلاع رسانی و تحقیقات بازار برای توسعه و غیره که توانسته این شرکت‌ها را به بازار نزدیک‌تر کند و بازار بومی این محصولات را رونق دهد.

بر همین اساس هم تاکنون ۱۷۳۵ شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته را مورد حمایت قرار داده است تا محصولات تولیدی آنها بتوانند نیازهای کشور را با کیفت بالا و قیمت مناسب‌تر پاسخ دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.