رئیس اتاق بازرگانی ایران: اعتماد مردم به سیاست‌های دولت از بین رفته!

صمد حسن زاده، رییس اتاق بازرگانی ایران:

نظر کلیه کارشناسان اقتصادی موضوع تحریم و تاثیر آن به اقتصاد بوده و با وجود ظرفیت های کشور در صنایع گوناگون این شرایط، مناسب زندگی مردم نیست. اعتماد مردم به سیاست های دولت که سرمایه بزرگی است از بین رفته و زیرساخت های اقتصادی کشور مناسب سرمایه گذاری نیست.

صمد حسن زاده، رئیس اتاق بازرگانی ایران امروز در آئین بزرگداشت روز ملی اصناف اظهار کرد: اصناف همواره خدمات بزرگی انجام داده اند، از جنبش تنباکو گرفته تا حوادث ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و تا انقلاب اسلامی؛ همواره توانمندی خود را به جامعه نشان داده اند.

وی افزود: به اعتقاد من اصناف همواره مظلوم واقع شده اند به ویژه در نوسانات قیمت‌ها و در تنگنای تحریم‌ها سرمایه خود را از دست داده اند اما در همین حال در تأمین نیازهای خانواده‌های متوسط و کم درآمد کوشش کرده اند و امیدواریم توفیق بیشتر داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مطالبات بخش خصوصی گفت: اعتماد مردم به سیاست‌های دولت که سرمایه بزرگی است از بین رفته و زیرساخت‌های اقتصادی کشور مناسب سرمایه گذاری نیست و این زیرساخت‌ها با استانداردهای جهانی تطابق ندارد؛ از سویی دیگر تحریم‌ها نیز روی اقتصاد تأثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه با ناترازی انرژی مواجه شده‌ایم، تصریح کرد: همچنین حمل و نقل در ناوگان‌های مختلفی در کشور از استانداردهای جهانی برخوردار نیست.

حسن‌زاده اظهار کرد: ثروت ملی در کشاورزی معدن و گردشگری صنعت کشور وجود دارد اما وضعیت معیشت مردم در شأن آنها نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.