سلاجقه: تراز دریاچه ارومیه بالا آمده است

نشست خبری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

در رابطه با دریاچه ارومیه این دولت پای کار آمد و به وظایف خودش عمل کرد. ما هیچگاه به مردم کشورمان دروغ نگفته‌ایم، اما برخی از رسانه‌ها نشان دادند نمایندگان و خادمان مردم نیستند!

زمانی که دریاچه شرایط بارندگی سابق را نداشت بحث احیا پیش آمد. ما جدول حق‌آبه‌ها را تهیه کرده بودیم اما دولت‌ها تا پیش از دولت سیزدهم آن را اجرا نمی‌کردند. خوشبختانه به دلیل بالش رحمت الهی تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال پیش در شرایط بسیار بهتری است.

وی ادامه داد: تغییر اقلیم مقیاس مکانی و جهانی دارد و تعریف بیابان عوض شده است و کشور ما به نحو بیشتر دچار این تغییرات شده است شهید رییسی اهتمام ویژه به این بخش داشت و در دیپلماسی هم مد نظر میگرفت.

معاون رییس جمهور گفت: برخورد ما با طبیعت اصلا قانون‌مند نبوده است یکی از مسایل اصلی تغییر اقلیم است و دنیا برای این مساله راهبرد دارد اگر اعتقادی نداشته باشیم هم جبر طبیعت ما را به آن سمت میبرد تغییر اقلیم مورد توجه دولت انقلابی است.

سلاجقه عنوان کرد: متاسفانه ضربه‌هایی که ما می‌خوریم به دلیل این است که برای قوانین طبیعت احترام قائل نبوده ایم پیش‌تر کسی آفرود سواران یا همان بیراهه روندگان را بازخواست نمی‌کرد، اما خوشبختانه این اتفاق در دولت سیزدهم افتاد زمانی که با آن‌ها جلسه گذاشتیم متوجه شدیم آن‌ها نیز دغدغه محیط زیست دارند و قبول کردند با قوانین پیش بروند شیوه نامه‌هایی نیز در این رابطه در حال تنظیم است.

وی بیان کرد: در رابطه با دریاچه ارومیه این دولت پای کار آمد و به وظایف خودش عمل کرد ما هیچگاه به مردم کشورمان دروغ نگفته ایم، اما برخی از رسانه‌ها نشان دادند نمایندگان و خادمان مردم نیستند زمانی که دریاچه شرایط بارندگی سابق را نداشت بحث احیا پیش آمد ما جدول حق آبه‌ها را تهیه کرده بودیم، اما دولت‌ها تا پیش از دولت سیزدهم آن را اجرا نمی‌کردند.

معاون رییس جمهور گفت: خوشبختانه به دلیل بالش رحمت الهی تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال پیش در شرایط بسیار بهتری است حتی در اقیانوس‌ها هم زمانی که تبخیر رخ می‌دهد تراز آب کم می‌شود، در دریاچه ارومیه نیز به همین صورت است شرایط محیط زیستی را به درستی تبیین کنید و آن را با احساسات مردم گره نزنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.