وضعیت قرمز آلودگی هوا در اهواز

با اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، آلودگی هوا در ایستگاه استانداری خوزستان ۱۶۱ میکروگرم است.

آلودگی در ایستگاه نیوساید ۱۶۲ میکروگرم گزارش شده که بر این اساس هوای اهواز در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد هوای اهواز در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» قرار گرفته است.

شهریار عسکری اظهار کرد: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۱۱ امروز (۱۵ خردادماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه‌های پادادشهر و نیوساید اهواز ۱۵۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت «ناسالم» و «قرمز» بوده است.

وی افزود: هم چنین هوای هندیجان، ماهشهر، خرمشهر و شوشتر در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» بوده است.

عسکری گفت: طبق شاخص میکرون ۲.۵ اندیمشک، دزفول، مسجدسلیمان، امیدیه و شادگان در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای هیچ‌کدام از شهر‌های خوزستان در وضعیت «پاک» نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.