واکنش‌های بین‌المللی به حادثه بالگرد رئیس‌جمهور ایران

عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق نسبت به حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران و همراهان او ابراز نگرانی بسیار کرد. «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان به شدت درباره اخباری که حاکی از  فرود اضطراری بالگرد رئیس‌جمهور ایران است، نگران هستیم و آماده ارائه تمامی کمک‌ها در این زمینه هستیم.

وزارت خارجه آمریکا غروب یکشنبه اعلام کرد که از نزدیک گزارش‌های مربوط به سانحه سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه  ایران را دنبال می‌کنند.

میشل، رئیس شورای اروپا در واکنش به سانحه هوایی برای بالگرد رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران: ما همراه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شرکا، وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم.

نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به سانحه بالگرد رئیس‎جمهور ایران: خبر ناراحت کننده‌ای از ایران در مورد بالگرد سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور این کشور شنیدم. با نگرانی زیادی منتظر خبرهای خوب هستیم. دعا و آرزوی ما سلامتی رئیس جمهور محترم و همه ملت ایران است

«نارندرا مودی» نخست وزیر هند: عمیقا از گزارش‌های مربوط به سانحه بالگرد رئیس‌جمهور ایران متأسفم. ما در این ساعات سخت با مردم ایران اعلام همبستگی  کرده و برای رئیس‌جمهور و هیأت همرا دعا می‌کنیم.

وزارت خارجه عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد با نگرانی خبرهای مربوط به فرود سخت بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه وی را دنبال می‌کنند. ریاض همچنین تأکید کرد که در این شرایط سخت، در کنار کشور برادر، جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وزارت خارجه ارمنستان اعلام کرد این کشور آماده ارائه تمام حمایت‌های لازم درباره سانحه روی داده برای بالگرد رئیس‌جمهور ایران است. سخنگوی وزارت خارجه قطر در واکنش به سانحۀ بالگرد رئیس‎جمهور: قطر آماده ارائه هرگونه پشتیبانی در عملیات جستجوی بالگرد رئیس جمهور ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: کشورمان آماده ارائه کمک برای یافتن بالگرد حادثه دیده رئیس جمهور ایران است.

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن: با نگرانی شدید حادثه بالگرد رئیس جمهور ایران و تعدادی از مقامات ایرانی را دنبال می‌کنیم. رهبری و مردم یمن در شرایط سختی که دارند در کنار مردم ایران و رهبری آنها ایستاده‌اند. از خداوند می خواهیم که ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و همراهانش را به سلامت بازگرداند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.