تتلو به حبس طولانی محکوم شد

«الهام رحیمی‌فر» وکیل مدافع امیرحسین مقصودلو:

بر اساس حکم صادره موکلم به حبس‌های طویل المدت و کوتاه مدت محکوم شده است و مجازات‌های تکمیلی هم دارد.

وکیل امیرحسین مقصودلو، معروف به «امیر تتلو» گفت او به «حبس‌های طویل‌المدت و کوتاه‌مدت محکوم شده است و مجازات‌های تکمیلی هم دارد.» مراجع رسمی قضائی این موضوع را اعلام نکرده‌اند.

الهام رحیمی‌فر به جام‌جم گفت: «درباره اعتراض به حکم پس از مشورت با موکلم نسبت به این موضوع تصمیم می‌گیریم.» او در پاسخ به اینکه آیا «امیرحسین مقصودلو در دادگاه توبه کرده است» گفت توبه شرایطی دارد که هنوز برای قاضی «احراز» نشده است.

اواسط آذر ماه سال گذشته پلیس ترکیه امیرحسین تتلو را که از چند سال پیش در استانبول زندگی می‌کرد، در مرز بازرگان به ایران تحویل داد و او‌ بلافاصله پس از استرداد، بازداشت شد.

اتهام‌های او «تشویق نسل جوان به فساد و فحشا و فراهم کردن کردن شرایط آن، فعالیت تبلیغی علیه نظام، دائر کردن سایت شرط بندی برای قمار و تشویق دیگران به آن، انتشار محتویات مستهجن در قالب تولید کلیپ و آهنگ، تحریک و دعوت از مخاطبان‌ به ارتکاب جرایم منافی عفت، مصرف مواد مخدر، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با توصیه به هواداران، فعالیت آموزشی و تبلیغی مغایر شرع اسلام» بوده‌اند.

امیرحسین مقصودلو پیش از بازگشت به ایران، در ترکیه هم بازداشت شده بود. در ایران، محاکمه او سه جلسه به طول انجامید.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مقصودلو در نیمه اسفند پارسال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بود و آخرین جلسه آن نیز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳برگزار شد.

امیرحسین مقصودلو در آخرین جلسه دادگاه «ابراز ندامت» کرد. اما فعالان و نهادهای ناظر بر وضعیت حقوق بشر در ایران بارها درباره عدم رعایت حقوق متهم در ایران انتقاد کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.