پاسخ نتانیاهو به درخواست خویشتن‌داری:خودمان تصمیم می‌گیریم

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۱۷ آوریل در دیدار با آنالنا بربوک و دیوید کامرون، وزرای خارجه آلمان و بریتانیا گفت: به روشنی بگویم ما خودمان تصمیم می‌گیریم و دولت اسرائیل هر کاری را که لازم است برای دفاع از خود انجام خواهد داد.

نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار با وزرای خارجه آلمان و بریتانیا گفت که این دولت حق دفاع از خود را در پی حمله موشکی و پهپادی ایران برای خود محفوظ می‌دارد. آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان از لزوم “خویشتن‌داری هوشمندانه” سخن گفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۱۷ آوریل در دیدار با آنالنا بربوک و دیوید کامرون، وزرای خارجه آلمان و بریتانیا گفت: «به روشنی بگویم ما خودمان تصمیم می‌گیریم و دولت اسرائیل هر کاری را که لازم است برای دفاع از خود انجام خواهد داد.»

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسرائیل از هر دو کشور برای حمایت “بی‌سابقه” در خنثی کردن حمله ایران قدردانی می‌کند. در این بیانیه آمده است که نتانیاهو همچنین در مورد ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه به آنها توضیح داده و تاکید کرده که “ادعای سازمان‌های بین‌المللی مبنی بر قحطی در غزه کاملا نادرست است”.

وزیر خارجه آلمان در این دیدار خواستار خویشتن‌داری اسرائیل شد و آن را نشانه قدرت این کشور دانست. آنالنا بربوک گفت: «من از تسلیم حرف نمی‌زنم، بلکه درباره یک مهار عاقلانه صحبت می‌کنم که چیزی کمتر از قدرت نیست.»

به گفته بربوک، اسرائیل این قدرت را با “پیروزی دفاعی” خود در هفته گذشته به اثبات رساند. به گفته او، واکنش محدود به حمله ایران نشان می‌دهد که اسرائیل قادر است با “شرکایی قوی و دولت‌های منطقه” از خود دفاع کند و از این طریق به ایران نشان دهد که تا چه اندازه “دچار اشتباه محاسباتی و در منطقه منزوی شده است”.

وزیر خارجه آلمان افزود: «یکی از قوی‌ترین سلاح‌ها علیه ایران، تمایل مردم همه کشورهای منطقه به زندگی در صلح است.»

دولت بایدن و چندین کشور غربی دیگر متحد با اسرائیل از دولت بنیامین نتانیاهو به تأکید خواسته‌اند که در اقدام علیه ایران که می‌تواند منجر به جنگ منطقه‌ای شود، عجله به خرج ندهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.