عملیات وعده صادق ضعف رژیم صهیونیستی را نمایان‌تر کرد

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به عملیات «وعده صادق»، گفت: ایران اهدافی را در عمق رژیم غاصب صهیونیستی هدف قرار داد و ثابت کرد این رژیم در ضعیف‌ترین حالت و زمان‌ها قرار دارد.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران عصر امروز (سه شنبه، ۲۸ فروردین ماه) در نشست تحلیل و بررسی عملیات «وعده صادق»، گفت: به جمهوری اسلامی ایران بخاطر این دستاورد تبریک می‌گوییم؛ این حق مشروع ایران است که در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی خصوصا حمله به کنسولگری در سوریه واکنش نشان دهد. همانطور که ما در جنبش های مقاومت اعلام کردیم، در کنار ایران برای احقاق حق مشروعش ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه عملیات وعده صادق یک تحول استراتژیک محسوب می شود، اظهارکرد: سیزده آوریل یکی از تاریخ هایی است که همانند هفت اکتبر در تاریخ ملت ها ثبت خواهد شد؛ در واقع رژیم صهیونیستی از داخل خاک جمهوری اسلامی مورد هدف قرار گرفت.نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به اینکه دلایل زیادی برای دفاع مشروع ایران در مقابل جنایت های رژیم صهیونیستی وجود دارد، افزود: یکی از نمادهای این عملیات که در جنگ مردم غزه نشان داده شد، این است که صهیونیست‌ها به تنهایی در حال جنگ نیستند بلکه استبکار جهانی را در کنار خود دارند و خودشان هم نماد این استبکار هستند.

ابوشریف در این زمینه، تصریح کرد: مردم منطقه باید به این موضوع توجه کنند که آمریکا نه دوست ملت ها است و نه دوست ملت های منطقه خواهد بود بلکه حال اجرای پروژه سلطه گرایانه خود است.وی گفت: یکی از نشانه های جنگ مردم غزه این است که صهیونیست‌ها تلاش های زیادی برای بازدارندگی خود کردند اما طوفان الاقصی نشان داد این توان همچنان دچار ضعف های دیگر است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران ادامه داد: یمنی ها این روزها صهیونیست ها را هدف قرار می‌دهند، حزب الله از شمال، نوار غزه نیز شش ماه در جنگ است اما امروزه ایران اهدافی را در عمق رژیم غاصب اسرائیل قرار داد که ثابت کند این رژیم در ضعیف ترین زمان‌ها قرار دارد.ابوشریف تصریح کرد: رژیم صهیونیستی ادعا کرد فقط ۹ فروند موشک به اهدافش اصابت کرده و تلاش کرده با انتشار تصاویر ساختگی حجم تلفات خود را کم نشان دهد اما حداقل ۱۲ موشک اصابت کرده است؛ البته مسئله اصلی اصابت موشک نیست بلکه بعد روانی ایجاد شده در داخل رژیم صهیونیستی مهم است.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی شکننده است و توان و تاب آوری جنگ داخلی را ندارد؛ بعد شهادت فرماندهان در کنسولگری و سپس تهدید ‌ایران به پاسخ، رعب و وحشت جامعه صهیونیست ها را رقم زد. در واقع مشاهده کردیم که به فروشگاه ها حجمه وارد کردند و مواد غذایی انبار کردند که نشان از وحشت است؛ البته این فقط بخشی از بازخوردهای است که موجب ترس صهیونیست ها شد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران افزود: باید یادآور شد دو سال قبل دانشگاهی در تلاویو نظر سنجی در‌مورد دستیابی ایران به بمب هسته ای انجام داد؛ در آن زمان یک چهارم اعلام کردند در این صورت از فلسطین اشغالی خارج می‌شوند؛ این یکی از دلایل نشان دهنده ضعف در جامعه صهیونیستی است.ابوشریف با اشاره به اینکه بازتاب های اقتصادی این عملیات نیز گستدره تر خواهد بود، بیان کرد: در واقع شاهد خروج سرمایه ها از فلسطین اشغالی خواهیم بود که قابل تامل است.

وی با بیان اینکه از زمان هدف قرار گرفتن کنسولگری ایران در سوریه، به نوعی حملات علیه ملت فلسطین کاهش یافته است، افزود: این مهم در حالیست که پس از عملیات اخیر، ورود مواد غذایی به نواز غزه بیشتر شده و حتی مسئله یورش به رفح نیز برای چند روز مسکوت گذاشته شده است؛ همچنین نباید فراموش کرد در شب عملیات وعده صادق، آسمان غزه خالی از هواپیماها و پهپادهای صهیونیست ها بود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران تصریح کرد: این عملیات تبعات مثبتی بر روحیه ملت فلسطین ایجاد کرد و نشان داد کسانی هستند که در کنارشان قرار دارند؛ همچنین برای کل منطقه پیام داشت و بدون شک نقطه عطفی در همکاری های منطقه ای خصوصا میان مقاومت خواهد بود.ابوشریف با تاکید بر اینکه عملیات وعده صادق برای کل جهان نیز پیام مهمی به همراه داشت، گفت: کشورهای شرق دریای مدیترانه و کشورهای حاضر در دریای سرخ در ‌این عملیات مشارکت داشتند؛ در واقع تمامی این کشورها شرایط خاصی را تجربه کردند بنابراین باید اذعان کرد این عملیات بنیانگذار مرحله جدیدی بود و تحول راهبردی و استراتژیک مهمی را رقم زد که در تاریخ جاودان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این عملیات به فضل خداوند و خون شهدا موفق شد، خاطرنشان کرد: باید یادآور شد بنده در شب قدر همراه شهید زاهدی در مشهد بودم و صبح وقتی با وی خداحافظی می‌کردم نمی‌دانستم شهید خواهد شد؛ وی شب روحانی را سپری کرد لذا با پیامبران محشور خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.