سوناک: از نابودی حماس حمایت می‌کنیم!

سوناک، نخست وزیر انگلیس در گفت وگو با نتانیاهو با انتقاد از رویکرد رژیم صهیونیستی در ایجاد مانع بر سر راه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه، خطاب به وی گفت: بدون افزایش حجم و سرعت ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه، مجبور خواهیم شد اعلام کنیم که (رژیم) اسرائیل ناقض قوانین بین‌المللی است.

سوناک در گفت وگو با نتانیاهو با انتقاد از رویکرد رژیم صهیونیستی در ایجاد مانع بر سر راه رسیدن کمک‌های بشردوستانه به غزه، خطاب به وی گفت: بدون افزایش حجم و سرعت ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه، مجبور خواهیم شد اعلام کنیم که (رژیم) اسرائیل ناقض قوانین بین‌المللی است.

نخست‌وزیر انگلیس در ادامه سخنان خود، مدعی شد: ما از نابودی حماس حمایت می‌کنیم اما از بروز یک فاجعه انسانی در غزه حمایت نخواهیم کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.