وزیر دارایی رژیم صهیونیستی: ارتش اسرائیل حتما وارد رفح خواهد شد

اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی می‌گوید که ارتش این رژیم وارد رفح خواهد شد و به هیچ وجه تسلیم فشارهای بین المللی نخواهد شد. اسموتریچ همچنین گفته، ما وارد رفح خواهیم شد و این به سرعت اتفاق خواهد افتاد و تیپ‌ های حماس را در آنجا نابود خواهیم کرد چرا که بدون آن نمی‌توان به پیروزی دست یافت.

اسموتریچ بر روابط قوی و نزدیک اسرائیل با آمریکا تاکید کرد و گفت که همکاری نظامی آنها از ابتدای جنگ تاکنون بی سابقه بوده است.

اسموتریچ همچنین گفته، ما وارد رفح خواهیم شد و این به سرعت اتفاق خواهد افتاد و تیپهای حماس را در آنجا نابود خواهیم کرد چرا که بدون آن نمی‌توان به پیروزی دست یافت.

اصرار اسرائیل برای عملیات در رفح درحالیست که شورای امنیت سازمان ملل اخیرا با تصویب یک قطعنامه خواستار آتش بس فوری در غزه شده است.

رای ممتنع آمریکا به این قطعنامه با خشم مقامات اسرائیلی از دولت جو بایدن همراه شده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم سفر یک هیات اسرائیلی به واشنگتن به منظور رایزنی درباره عملیات رفح را لغو کرد.

با این حال برخی منابع می‌گویند که نتانیاهو در جلسه روز پنج شنبه کابینه از تصمیم خود برای اعزام این هیات دولتی به آمریکا خبر داده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.