زباله‌گردها با حقوق ۱۵ میلیون استخدام شهرداری می‌شوند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران: ما همه زباله‌گردها را استخدام می‌کنیم. برای پیمانکار هم الزام گذاشته‌ایم که باید از نیروی ایرانی استفاده کرده و حقوق بین ۱۲.۵ تا ۱۵ میلیون تومان با ۸ ساعت کار به این افراد حقوق پرداخت کند.

زباله گردی یکی از معضلات اساسی شهر تهران است. سال هاست که وعده برخورد با زباله گرد‌ها داده شده، ولی این مشکل مرتفع نشده است. چندی پیش سازمان پسماند شهر تهران تفاهم نامه‌ای با وزارت دادگستری در خصوص برخورد با زباله گردی امضا کرد و قرار است با طرح‌های جدید،  زباله گرد‌ها جمع آوری شوند.

در خصوص تغییر قرارداد پیمانکاران، برخورد با زباله گردی، جذب زباله گرد‌ها در شهرداری و … با رضا محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران به گفتگو نشستیم.

شهروندان از وضعیت زباله رضایت نداشتند و معتقد بودند در برخی از مناطق شهر تهران وضعیت رفت و روب خوب نیست، در این باره توضیح دهید. قبلا تعداد پیمانکاران در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بسیار زیاد بود. ما وضعیت قرارداد‌ها را تغییر داده و به یک ساختار واحد رسیده‌ایم.

در گذشته قرارداد‌ها پراکنده و ذی‌نفعان متعدد بودند؛ ما به یک قرارداد واحد رسیده‌ایم تا مشکلات رفت و روب کمتر شود.

به عنوان مثال در منطقه یک ما ۱۰ ناحیه داریم که حدود ۹ پیمانکار جمع‌آوری زباله را برعهده داشت. یک پیمانکار تفکیک داشتیم و یک پیمانکار حمل زباله به آراد کوه، و در آراد کوه هم یک پیمانکار برای پردازش داشتیم. بیش از ۱۴ نفر در این پروسه دست داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.