جهاد تبیین مانعی بزرگ برای استراتژی سکوت و تحریف اربعین است

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام استراتژی سکوت و تحریف را در برابر حماسه اربعین پیگیری می‌کنند، گفت: با جهاد تبیین می‌توان مانع این توطئه دشمنان شد.

#ایمانی_پور#رئیس_سازمان#وزیر_فرهنگ#اسماعیلی#اختتامیه_جایزه#جهانی#اربعین

 اختتامیه هشتمین دوره جایزه جهانی اربعین حسینی با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) سازمان فرهنگ ‌و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه هدف اصلی جایزه جهانی اربعین روایت کردن از این حماسه عظیم است، اظهار داشت: دشمنان اسلام استراتژی تحریف و سکوت را در قبال حماسه اربعین پیگیری می‌کنند تا عظمت این مراسم باشکوه را منعکس نکنند.

وی با بیان اینکه امروز حماسه اربعین در قالب توصیه دشمن به سکوت یا تحریف به طور شایسته معرفی نمی‌شود، افزود: اربعین حسینی واقعه مهمی است که سالیانه تکرار می‌شود. این حماسه جلوه رحمانی اسلام را به خوبی نشان می‌دهد و دشمنان اسلام مایل نیستند که این چهره به درستی نشان داده شود، چرا که بر هم زننده توطئه آن‌هاست.

حجت‌الاسلام ایمانی‌پور با اشاره به اینکه حضرت زینب سلام‌الله علیها وظیفه اصلی که به عهده گرفتند جهاد تبیین و جهاد ‌روایت بود که ما هم باید به تأسی از ایشان بیش از گذشته در این زمینه فعال باشیم، گفت: مقام معظم رهبری به عناوین مختلف به اهمیت جهاد تبیین اشاره می‌کنند و به فوریت آن نیز پرداختند. بر همین اساس، امروز بیش از هر زمانی به جهاد تبیین در عرصه اربعین نیازمندیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه ما هر روز با جریان روایت‌ها روبرو هستیم و روایت نادرست می‌تواند مشکلاتی در جامعه ایجاد کند، تصریح کرد: اربعین امسال به جای اینکه روایت را به شخصیت‌ها هدایت کنیم و به مودّت‌ و احسان اشاره کنیم، به مشکلات حمل و نقل پرداختیم. در حالی که باید به اصل ماجرا پرداخت. همانطور که حضرت زینب سلام‌الله علیها اجازه ندادند روایت ناصوابی از جریان عاشورا شکل گیرد.

وی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین، خاطر نشان کرد: به فرمایش رهبری راهپیمایی اربعین آیت عظمای الهی است، بنابراین، امیدواریم بتوانیم این روایت را به خوبی منعکس کنیم تا مقدمه‌ای برای ترویج گفتمان نوین اسلامی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.