۵ هزار نهال به یاد زنان و کودکان غزه کاشته شد

هم‌زمان با روز جهانی حقوق بشر ۵ هزار نهال به یاد زنان و کودکان غزه در پارک جنگلی بهرود سعادت آباد با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور توسط جمعی از دانش‌آموزان دختر مناطق شهر تهران  کاشته شد. این رویداد با عنوان از خاک تا افلاک به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطر ۵ هزار شهید زن و کودک فلسطینی و با مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

ناصر ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران، گفت: در روز حقوق بشر ما شاهد نقض حقوق بشر و جنایت رژیم اشغالگر صهیونیست علیه مردم فلسطین هستیم. جنایت ضد بشری در نوار غزه علاوه بر کشتار زنان و کودکان، خبرنگاران و پزشکان، از بین بردن محیط زیست غزه است. در نوار غزه جنایت علیه غیرنظامی‌ها عمدی است و ۲۵ هزار نفر در غزه به شهادت رسیدند که دو سوم آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. 

سید مجتبی ابطحی، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در این مراسم از کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین توسط رژیم اشغالگر صهیونیست و بی‌تفاوتی مجامع حقوق بشر به این جنایات انتقاد کرد.

سمیه گنجی، مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران، مه‌لقا احمدبیگی، سرپرست دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۶ بنیاد شهید و امور ایثارگران و سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.