علم الهدی: حجاب در ایران اجباری نیست

براساس آنچه خبرفوری منتشر کرده است، علم الهدی امام جمعه مشهد در مراسم روز دانشجو گفت: خیلی چیزها درباره بنده می‌گویند و هر کس در این شهر، هر چه را دلش خواست به ما نسبت می‌دهد. برادران و عزیزان من، بنده اینجا برای چندمین بار به‌صراحت می‌گویم که در انتصابات هیچ نقشی ندارم. اصلاً نباید حجاب با زور به مردم تحمیل شود. با این حال، آسیبی که امروز در کشور وجود دارد، موضوع بی حجابی است و بی‌حجابی به‌عنوان یک چالش سیاسی و اجتماعی با اصل موضوع حجاب تفاوت دارد.

بخش های از اظهارات حجت الاسلام و المسملین احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در مراسم روز دانشجو را بخوانید؛

ما حجاب اجباری نداریم. بنده این را قبول ندارم که حجاب در ایران اجباری است. این فضیلتی است که باید برای مردم تبیین شود و نیاز به کار فرهنگی دارد.

علم‌الهدی: خانمی که در وقت اذان، چادر بر سر می‌گذارد و نماز می‌خواند، اما در سایر اوقات، خود را از دید نامحرم حفظ نمی‌کند، هنوز گرفتار گناه است

اصلاً نباید حجاب با زور به مردم تحمیل شود. با این حال، آسیبی که امروز در کشور وجود دارد، موضوع بی حجابی است و بی‌حجابی به‌عنوان یک چالش سیاسی و اجتماعی با اصل موضوع حجاب تفاوت دارد زیرا امروزه کاربری آن تغییر کرده و دشمن امیدوار شده از آن استفاده کند تا به سلطه سیاسی دست یابد.

خیلی چیزها درباره بنده می‌گویند و هر کس در این شهر، هر چه را دلش خواست به ما نسبت می‌دهد. برادران و عزیزان من، بنده اینجا برای چندمین بار به‌صراحت می‌گویم که در انتصابات هیچ نقشی ندارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.