احتمال تعطیلی مدارس در هفته آینده به دلیل آلودگی هوا

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار، همچنین گروه‌های در معرض خطر در هنگام بروز آلودگی هوا از تردد در فضای باز پرهیز کنند. حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار کرد: با بروز آلودگی هوا به دلیل اهمیت سلامت مردم ممکن است که مدارس و حتی ادارات تعطیل شود.

الان مدارس را به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق تعطیل کرده، زیرا نمی‌شود دانش آموزان را در فضای بسته نگه بداریم، زیرا در سن فعالیت و جنب و جوش هستند. وی ادامه داد: افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار همچنین گروه‌های در معرض خطر در هنگام بروز آلودگی هوا از تردد در فضای باز پرهیز کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: میزان آلودگی ذرات معلق در هوا طی یک هفته اخیر در کلانشهر‌ها و به خصوص تهران افزایش پیدا کرده است و وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است. اگر میزان آلودگی هوا و ذرات معلق به حدی باشد که سلامتی مردم به خطر بیافتد، اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

 در صورت تشدید آلودگی هوا جلسه کمیته اضطرار تشکیل می‌شود و بستگی به شدت آلودگی و غلظت ذرات تصمیم گیری خواهد شد. همچنین آگاهی بخشی موضوع مهمی برای کنترل هر بیماری محسوب می‌شود. معتقدیم که با ارتقای سطح دانش سلامت مردم کنترل بیماری‌ها بهبود پیدا می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.