مردم زنجانی ۳۰۰ میلیون تومان به مردم غزه کمک کردند

اقبال جهانبخشی، مسئول بسیج جهاد سازندگی استان زنجان پیش‌ از ظهر امروز در جلسه قرارگاه فرهنگی و رسانه‌ای سپاه استان زنجان به تشریح اقدمات انجام شده بسیج جهاد سازندگی استان در ۶ ماه نخست سال‌جاری پرداخت و اظهار داشت: ۲۸ هزار و ۸۳۶ بسته معیشتی، ۲۷۵ راس نذر قربانی، ۶۶ هزار و ۸۵۰ پرس اطعام نذری، ۳ هزار و ۴۹۷ بسته بهداشتی، ۳ هزار و ۱۹۷ بسته البسه و کفش و به تعداد ۴ هزار و ۱۲۵ بسته نوشت‌افزار و وسایل کمک آموزشی تهیه و در بین نیازمندان استان توزیع شده است.

مسئول

بسیج جهاد سازندگی استان زنجان با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان به تعداد ۲۰ نفر، ارایه مشاوره‌های حقوقی به تعداد ۶۴۲ نفر، اهدای خون ۱۱۰ نفر ، اهدای  ۳۳۹ سری کمک جهیزیه به زوج‌های نیازمندان از دیگر اقدامات انجام شده در ۶ ماه نخست سال‌جاری است، گفت: در مهرماه سال‌جاری تنها ۲۴۵ سری کمک جهیزیه به زوج‌های نیازمند در استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۳۲۹ نفر ساعت ارایه خدمات به دانش‌آموزان نیازمند انجام شده است، گفت: در بحث اشتغالزایی در قالب اقتصاد مقاومتی برای ۲ هزار و ۵۰ نفر از محل تبصره ۱۶، به میزان ۳۱۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

جهانبخشی با بیان اینکه طی ۶ ماه نخست سال‌جاری۱۰۰ واحد مسکونی مددجویی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، افزود: همچنین ۸۰ نیروگاه خورشیدی هم در سطح استان برای خانواده‌های نیازمند نصب و افتتاح شده است.

مسوول بسیج جهاد سازندگی استان زنجان با اشاره به برگزاری رزمایش جهادی دندانیزشکی در شهرستان خدابنده ادامه داد: بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این خدمات بهره‌مند شدند.

وی همچنین از افتتاح ۱۲۵ طرح محرومیت‌زدایی در مدت مذکور خبر داد و بیان داشت: انجام بیش از ۳۷ هزار متر مربع ایزوگام برای مسکن محرومان، ۵۸ پروژه عام‌المنفعه و زود بازده و… از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی در سطح استان بوده است.

جهانبخشی در پایان با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های نقدی به مردم مظلوم غزه در سطح استان گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برای کمک به مردم غزه جمع‌آوری شده است که این آمار در حال افزایش می‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.