بازدارندگی امروز کشور مرهون دفاع مقدس است

سردار غلامرضا سلیمانی در نشست خبری هفته بسیج گفت: در دوران دفاع مقدس، ملت بزرگ ایران فرزندان بسیجی خود را به جبهه‌ها گسیل داشت و دفاع مردمی را با رهبری امام راحل در مقابل دشمن متجاوز شکل داد؛ از درون این دفاع قدرتی تولید شد که کشور ما به مرحله بازدارندگی رسید.

سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفان صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری هفته بسیج با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی، گفت: طوفان‌الاقصی شکستی ترمیم‌ناپذیر را به رژیم اشغالگر قدس تحمیل کرد.

سردار سلیمانی همچنین به حمایت دولت آمریکا از جنایات رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: آمریکایی‌ها با تمامی ظرفیت و توان کنار رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفتند و با امکانات فراوان، آتش گسترده‌ای را بر سر زنان و کودکان غزه ریختند و هزاران نفر را شهید کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بیشتر شهدای غزه کودکان و زنان هستند، گفت: صهیونیست‌ها بیماران داخل بیمارستان‌ها و نوزادان نورس را هم به شهادت رساندند و در تاریخ این‌گونه وحشیگری‌ها فقط در کارنامه رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: در واکنش به این جنایات، ملت‌های مسلمان به پا خاستند. ملت ما هم به میدان آمدند و ان شاءالله شنبه هفته بعد در حمایت از کودکان مظلوم تجمع و راهپیمایی خواهند کرد. 

سردار سلیمانی سپس به هفته بسیج اشاره و بیان کرد: در دوران دفاع مقدس، این ملت فرزندان بسیجی خود را به جبهه‌ها گسیل داشتند و دفاع مردمی را با رهبری امام راحل در مقابل دشمن متجاوز شکل دادند؛ از درون این دفاع یک قدرتی تولید شد که کشور ما به مرحله بازدارندگی رسیده است.

وی افزود: حرکتی که در دفاع مقدس با فرمان امام خمینی (ره) آغاز شد، دفاعی مردمی را ایجاد کرد و امروز هم این حضور مردم امنیت مردم‌پایه را برای ما ایجاد و امنیت کشور را مثال‌زدنی کرده است؛ لذا ملت بزرگ ایران اسلامی می‌تواند با تبعیت از ولایت فقیه اهداف بزرگ انقلاب اسلامی را در گام دوم انقلاب رقم بزند و در این میان، بسیج به عنوان بزرگترین تشکیلات مردمی برنامه‌های خود را دنبال می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: برنامه‌های هفته بسیج با رویکر جهاد تبیین و امیدآفرینی برنامه‌ریزی شده و بر همین اساس، برنامه‌های مختلفی طراحی شده که رزمایش ۱۰۰ هزار خدمت بسیج اصناف و اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، اعزام گروه‌های جهادی به روستا‌ها و آزادی زندانیان از جمله این برنامه‌هاست.

سردار سلیمانی گفت: آیین تجدید میثاق هیئت رئیسه سازمان بسیج و بسیجیان با آرمان‌های امام‌ خمینی (ره)، رونمایی از پیمان‌نامه همسنگر، افتتاح بیش از ۱۰ هزار شورای امر به معروف مساجد کشور، اختتامیه جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در گیلان، اختتامیه مسابقات قرآنی مرحله استانی بسیج در اردبیل، رویداد ملی طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی، افتتاحیه رزمایش جهادگران فاطمی، توزیع هزار قلم کالای اساسی میان محرومین، جشنواره ملی مالک‌ اشتر، و افتتاح پویش جمع‌آوری اسناد و آثار ۹۳ هزار شهید بسیج، بخش دیگری از برنامه‌های هفته بسیج است.

وی ادامه داد: نشست تبیین نقش اقشار در خدمت‌رسانی به جامعه، نمایش ۱۰ میلیونی اقتدار در ۵۴۰ نقطه کشور، افتتاحیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی، گردهمایی پهلوانان ایران‌زمین در ۵۴۰ نقطه کشور، اجلاسیه شهدای زن اهل سنت در استان گلستان، امضای تفاهم‌نامه توانمندسازی ۱۰۰ هزار معلم، مجمع عالی فاطمی و علوی بسیج دانش‌آموزی، اجلاسیه ملی اندیشه‌ورزی بسیج کارگری، و جشنواره سراسری اعطای نشان اقتصاد مقاومتی بسیج نیز از دیگر برنامه‌های هفته بسیج امسال است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیج در کمک به ارتقای نظام سلامت کشور، احداث درمانگاه‌هایی در مناطق محروم با کمک خیّرین است؛ لذا در این رابطه تاکنون ۱۰۰ درمانگاه افتتاح شده که این تعداد به ۲۰۰ درمانگاه افزایش خواهد یافت و تعدادی از این مراکز درمانی هم در این هفته افتتاح خواهد شد.

سردار سلیمانی سپس به عملکرد جبهه مقاومت اشاره و عنوان کرد: امروز دنیا مقاومت را تمجید می‌کند؛ به‌عنوان مثال می‌بینید که در راستای محکومیت‌ جنایات رژیم‌ اشغالگر قدس، هزاران نفر در انگلستان و آمریکا راهپیمایی می‌کنند؛ خالق «مکتب مقاومت» ایران است؛ زیرا بیش از ۴۰ سال است که مردم کشورمان مقابل نظام سلطه ایستاده‌اند و در برابر این‌ نظام کوتاه نمی‌آیند. ملت ایران نگین انگشتر مکتب مقاومت است.

وی‌ همچنین با اشاره به راه‌اندازی بسیج نونهالان و سه هزار مهد قرآنی، بیان کرد: رویکرد بسیج در گام دوم صرفاً مبتنی بر ثبت‌نام نیست، بلکه در رویکرد جدید نقش‌آفرینی اهمیت دارد که در این رابطه سند راهبردی تدوین شده که بر اساس آن باید زمینه مشارکت همگان را در بسیج فراهم کنیم؛ چون بسیج سازمان نیست، بلکه یک تفکر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تفکر بسیجی یعنی رهایی از سلطه و فرقی نمی‌کند که این امر با چه نظریه و لباسی صورت می‌گیرد، افزود: ملت ایران آغازگر بیداری بشریت است و این باعث می‌شود که شاهد تحولات بزرگتری در دنیا باشیم.

سردار سلیمانی درباره تهدید ایران از سوی آمریکا هم گفت: تهدید آمریکایی‌ها هیچ‌گاه ایران را متوقف نخواهد کرد؛ همچنان‌که اقدامات عملی آن‌ها از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نتوانسته ایران را متوقف سازد؛ ضمن اینکه با تجربه چهار دهه گذشته به سطحی از قدرت بازدارندگی رسیده‌ایم که این قدرت مقابل سلطه‌گران بی‌نظیر است؛ این قدرت ریشه‌های معنوی و اعتقادی دارد و تفکر انسان‌ساز و عاشورایی پشت آن قرار دارد؛ از سوی دیگر قدرت آمریکا هم رو به افول است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.