درخواست اسرائیل برای استعفای گوترش و واکنش آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به درخواست اسرائیل برای استعفای گوترش با حمایت تلویحی از وی گفت:انتقاد مشروع از اسرائیل و هر دولت دیگری سازنده ومناسب است و ما از انتقاد از دولت خود استقبال می کنیم.

میلر اضافه کرد: بدیهی است که بسیاری از دولت ها از چنین انتقاداتی در سراسر جهان استقبال نمی کنند. اما این موضوعی متفاوت از یهودی ستیزی است که ما بسیار از آن متنفریم و آن را محکوم می کنیم.

میلر در عین حال گفت: از اقدامات سازمان ملل برای انتقال کمک های بشردوستانه حمایت می کنیم و به همکاری با سازمان ملل و نهادهای آن برای ارائه کمک همکاری می کنیم و این شامل همکاری با دبیرکل سازمان ملل هم می شود.

الی کوهن وزیر امور خارجه اسرائیل روز سه شنبه مدعی شد که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل شایستگی ریاست این سازمان را ندارد و باید استعفا دهد.

کوهن افزود: گوترش باید همانند بسیاری از کشورها خواستار نابودی حماس در غزه و آزادسازی این منطقه شود. وی همچنین مدعی شد که دبیرکل سازمان ملل نمی تواند باعث گسترش روند صلح در منطقه شود. «گیلعاد اردان» نماینده رژیم اسرائیل در سازمان‌ ملل متحد نیز با نادیده‌گرفتن قتل‌عام بیش از ۱۱ هزار نفر از ساکنان غیرنظامی نوار غزه، این نهاد را به دروغ‌گویی درباره جنایات این رژیم متهم کرد. وی، سازمان ملل را به زیرپاگذاشتن قواعد اخلاقی و جنبش حماس را به دروغگویی متهم کرد و گفت: دروغ های حماس را باور نکنید.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان‌ ملل متحد پیش از این نیز انتقاد لفظی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از تل آویو را تاب نیاورده و خواهان کناره گیری او از دبیرکلی این سازمان شده بود.

گروههای مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و همچنان در حال بمباران این منطقه است و حمایت غرب از این رژیم به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.

تداوم بمباران غزه و کشتار زنان و کودکان فلسطینی در حالی ادامه دارد که آمریکا تاکنون هرگونه قطعنامه آتش بس در شورای امنیت را وتو کرده و در تلاش برای تصویب قطعنامه‌ ای در حمایت بیشتر از تل‌آویو و محکوم کردن عملیات طوفان الاقصی و تروریستی معرفی کردن حماس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.