زکات امسال تهرانی‌ها چقدر شده؟

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از پرداخت بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان زکات در هفت ماهه امسال توسط شهروندان این استان خبر داد. سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان تهران با حجت الاسلام شاهچراغی، امام جمعه ری و رئیس شورای زکات استان تهران،حضور محمد دهرویه معاون توسعه مشارکت های مردمی، اکبر برمکی مدیر نظارت و رسیدگی به شکایات، و حجت الاسلام ضیایی رئیس اداره امور اجرایی زکات دیدار و گفت و گو کردند.

پرپنچی در این دیدار با ارائه گزارشی از زکات جمع آوری شده در هفت ماهه امسال گفت: شهروندان استان تهران تا پایان مهر ماه امسال بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کرده اند که این رقم  نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته  حدود ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: زکات جمع آوری شده برای تأمین جهیزیه نوعروسان، امور درمانی، تحصیلی و تأمین معیشت مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

حجت الاسلام شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در شهرستان ری و رئیس شورای زکات استان تهران نیز به برگزاری یک جلسه با حضور ائمه جمعه استان تهران اشاره کرد و گفت: این اقدام به منظور همکاری هر چه بیشتر در ایام ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر در دستورکار دبیرخانه شورای زکات استان تهران قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.