دعاهایی در شان امام زمان علیه السلام

از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام زیارات و دعاهایی در شان امام زمان آمده است.

#ادعیه#امام#زمان_(عج)

زیارت آل یس

سلام بر دعوت کننده بسوی خدا، سلام بر تو ای درگاه ورود به رحمت الهی، سلام بر جانشین خدا در زمین، سلام بر حجت و دلیل و وسیله امتحان مردم، سلام بر تلاوت کننده کتاب خدا، سلام بر ذخیره و باقیمانده معصومین برای آخر الزمان، سلام برتو زمانی که لا اله الا الله و الله اکبر میگویی .

من تورا گواه می گیرم که هیچ معبودی جز خدای واحد لاشریک که هیچ چیز شبیه اونیست  در جهان نیست .

محمد رسول الله صلی الله علیه و آله فرستاده خداست . امام علی امیر المومنین حجت و نماینده  خداست . گواهی می دهم که امام حسن و امام حسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفربن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن عسکری و امام زمان علیهم السلام حجج الهی هستند. گواهی میدهم که مرگ حق است و فرشتگان و روز قیامت  و میزان اعمال و حشر و نشر همه بر حق اند. هرکس برخلاف مسیر شما رفت بدبخت است و هرکس بر صراط شما گام گذاشت عاقبت بخیر و خوشبخت شد.

خدایا برمحمد و آل محمد درود فرست و قلبم با نور یقین  مملو کن. زبانم را با صداقت و چشمانم را بصیرت بده . دلم را محبت و مودت اهل بیت پیامبر ببخش. امام زمانمان را ظاهر ساز تا عدالت را در تمام جهان بگستراند و علوم نهفته الهی را به ما بیاموزد  .  دین تحریف شده را استقامت دهد. مخالفین حق را خوار گرداند.

سلام بر تو ای نور خدا ، ای ابطال کننده هر باطل . گواهی میدهم که با ولایت شما تمام اعمالم مقبول حق است . گناهان شخصی مان پاک میشود.  اگر کسی از ولایت شما سر باز زد هیچ عملی از او نزد خدا پذیرفته نیست. خدایا دین محمدی توسط منافقان تخریب و ریا شده و همه حقایق واژگون شده است. خدایا شاکریم که از غالیان و منافقان و مشرکین و بدعت گزاران نیستیم .

خدایا توفیقمان ده به زیارت مشاهد و عتبات ائمه اطهار برویم . خدایا کاخ های ظلم را ریشه کن کن.

دعای ندبه 

خدایا اراده کرده ای هر ناپاکی و نقص را از وجود اهل بیت پیامبر بزدایی و آنان را مطهر سازی. اجر زحمات آنان را محبت و مودت به آنان قرار دادی. پیامبر فرمود هرکه را من مولای اویم علی بن ابی طالب علیه السلام مولا و رهبر و مقتدای اوست. 

کجاست کسی  که انتقام خون امام حسین و اهل بیت پیامبر را بستاند . کجاست کسی که کتاب خدا و سنت رسولش را زنده کند.

چه وقت می آیی تا این همه ظلم و جور و استبداد و جهالت و نفاق و بدعت را نابود سازی و آزادی حقیقی را به جهان باز گردانی ؟

زیارات جامعه 

یا صاحب الزمان من هرروز به شما تقرب می جویم و لعنت بر منافقانی میفرستم که حقوق شمارا غصب کردند و مردم رابسوی خودپرستی و تفرعن و تفرقه بردند. احکام اسلام را واژگونه نشان دادند . خمس و زکات و اموال مردم را به مسخره کنندگان و رقاصان و دلقک ها و مال اندوزان دادند و جامعه طبقاتی را رشد دادند.

لعنت بر کسانی که ظاهر دین را رنگ زدند اما از انسانیت و شرف و تقوی بویی نبردند و عمق دین و احکام و اخلاق محمدی را خراب کردند. بر خانه وحی حمله بردند و حسد و نفاق و خشونت را به اوج رساندند. لعنت بر آنان که بنی امیه و بنی عباس را بر نوامیس مومنین مسلط کردند و خشت کج نهادند و اهل بیت پیامبر را مسموم و شهید کردند تا چند صباحی با زور سرنیزه و شلاق و تزویر نفس زراندوز و قدرت طلب و شهوانی خودرا سیراب کنند.

ما پیروان اباعبدالله هرروز و هرسال شعائر و مظلومیت ایشان را بزرگداشت می کنیم. از اهل سقیفه و دوستدداران آنان بیزاری می جوییم .

خدایا به ما معرفت وجود و حضور امام زمان را عطا فرما تا گمراه نشویم . توفیقمان بده در هر کار و گفتار و حرکت ابتدا رضای حضرت حجت را در نظر داشته باشیم.  خدایا بسیاری به ظاهرمسلمان از پشت خنجر بر پیکر دین محمد میزنند و دین و اخلاق و احکام و عقاید را خشن نشان میدهند تا مردم محروم را دین زده و دفع کنند وبرخی را دین گریز و دین ستیز نمایند ، خدایا آنان را اگر قابل هدایت نیستند ذلیل و ریشه کن نما .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.