اجرای طرح مهارت‌آموزی مشاغل خانگی و هنری برای بانوان خانه‌دار

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: در نظر داریم در یکی از استانهای کشور طرح پایلوت «مهارت‌آموزی مشاغل خانگی و هنری برای بانوان خانه‌دار» را با انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه ها و مراکز فنی و حرفه ای، اجرا کنیم تا آنان بتوانند در خانه کسب درآمد کنند.

#اجرای#طرح#مهارت_آموزی#بانوان#خانه_دار

 به گزارش خبرگزاری افسران،مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، که به منظور گشایش «نمایشگاه دستاوردهای زنان روستای من» به یزد سفر کرده بود، در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه استان یزد حضور یافت.

«نرجس بختیار خلج» در این نشست با اشاره به یکی از برنامه های مهم دولت تصریح کرد: موضوع ازدواج جوانان و فرزندآوری زوج ها یکی از موضوعات مهمی است که دولت آن را پیگیری می کند.

وی افزود: در همین راستا مشوق‌های مالی مناسبی نیز در نظر گرفته شده است. اصلاح نگرشها و ایجاد بینش صحیح این مسئله، ظرفیت هایی است که استفاده از آن در کنار مشوق مالی ضرورت دارد.

وی با اشاره به برخی وظایف دفتر امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: رویکرد این دفتر، کمک به سیاست‌گذاری، تصمیم‌سازی، راهبری و نظارت بر حوزه زنان و خانواده است؛ علاوه بر بانوان کارمند، اقشار مختلفی از زنان از جمله زنان کارگر، سرپرست خانوار، در معرض آسیب، توانخواهان، بازنشستگان، مهارت آموزان، مربیان مهارت و… بسته به مأموریت‌های وزارتخانه، مرتبط با مجموعه زنان و خانواده وزارتخانه هستند.

بختیارخلج تصریح کرد: در بخش استانها نیز مشاوران امور زنان و خانواده نیازمند همراهی مدیران کل هستند تا بتوانند مسائل و برنامه های مربوطه را به نحو احسن پیگیری و اجرا کنند.

وی در جمع مدیران کل و روسای دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد که مسائل مرتبط با بانوان و خانواده به بهترین شکل توسط مسئولین شناسایی، رفع و با برنامه‌ریزی جامع بیش از گذشته ارتقا یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.