رونمایی سامانه پول الکترونیک

سامانه پول الکترونیک رونمایی شد تا شهروندان با دسترسی به این کیف پول بتوانند درتمامی ایستگاه‌های مترو به راحتی تردد کنند.

#رونمایی#سامانه#پول#الکترونیک

به گزارش خبرگزاری افسران، سعید جهانی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهر تهران (فاوا) در آئین رونمایی از سامانه پول کیف الکترونیک که در ایستگاه مترو تربیت مدرس برگزار شد، گفت: کیف پول الکترونیک یکی از رکن‌های هوشمندسازی است. ما مسیر هوشمندسازی را دنبال کرده و این کار جزو برنامه‌های شهرداری تهران است. 

وی با بیان اینکه الکترونیکی کردن پرداخت‌های خرد جزء اصلی برنامه‌های هوشمندسازی است، گفت: بر خی به ما منتقد بودند که پول کیف الکترونیکی قبلا هم بوده است. بله قبلا هم بوده ولی فقط در موضوعات حمل و نقل و عوارض از آن استفاده می‌شد، اما مسیری که ما امروز دنبال می‌کنیم این است که در زندگی روزمره، شهروندان از این کیف پول الکترونیکی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کیف پول الکترونیکی در تمامی ایستگاه‌های مترو مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: ما به دنبال این هستیم که هوشمندسازی صورت گیرد. قبلا بلیتگاهط‌ها به صورت کاغذی خریداری و یا اینکه کارتها شارژ می‌شد اما امروز عنصر سوم پول الکترونیک هم اضافه شده که باعث تسهیل در ارائه خدمات می‌شود.

وی با بیان اینکه از طریق اپلیکشین موبایل شهروندان می‌توانند کیف پول خود را شارژ کنند گفت: قبلا اینطور که باید حداقل کارت ۵۰ هزار تومان اعتبار داشت شاید فرد فقط ۲، ۳ مورد سفر انجام می‌داد و الباقی پول دپو می‌شد اما در حال حاضر شهروندان می‌توانند در جاهای دیگر از جمله مترو هم از این کیف پول استفاده کنند.

به گفته جهانی، تا پایان سال جاری شهروندان می‌توانند برای کرایه تاکسی، اتوبوس، میادین میوه و تره‌بار، فرهنگسراها و… از کیف پول الکترونیک استفاده کنند.

وی اضافه کرد:‌اگر کارت بلیط الکترونیک گم شد فقط کافی است آی‌دی کارت را از طریق اپلیشکین مورد استفاده قرار داده و کارت را بسوزانیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهر تهران (فاوا)  به بحث تاب‌آوری سیستم اشاره کرد و گفت: حتی اگر ایستگاه مترو برای لحظه‌ای فعالیت الکترونیکش قطع شود استفاده از کارت به صورت آفلاین وجود دارد و بعد فرایند تسویه‌حساب انجام می‌شود.

توسعه حمل و نقل عمومی در دستور کار است

در ادامه، محسن هرمزی سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به شروع سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: در این دوره مدیریت شهری، توسعه حمل و نقل عمومی در دستورکار است و به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مترو، اتوبوس، تاکسی دچار فرسودگی و عقب‌ماندگی مفرط شدیم گفت: از دوره‌های خیلی بد هم بدتر بود، اما درحال حاضر اورهال و نوسازی در دستورکار است. 

 سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به موضوع هوشمندسازی اشاره کرد و گفت: امروز اولین قدم محکم در این زمینه برداشته شد. ما در حوزه کیف پول الکترونیک دچار مشکل بودیم و به راحتی نمی‌توانستیم خدمات ارائه کنیم، اما با بهره‌گیری از سامانه کیف پول الکترونیکی جدید، خدمات ارزانتر، راحت‌تر و سریع‌تر ارائه می‌شود.

به گفته هرمزی، تا پایان سال جاری در حوزه اتوبوس‌های خصوصی و تاکسی‌ها هم خدمات کیف پول الکترونیک ارائه می‌شود.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک با تأکید بر اینکه در دو سال پیش‌رو در بستر هوشمندسازی اقداماتی صورت می‌گیرد، گفت: ما همچنین نوسازی، بهسازی و احداث ایستگاه‌های جدید مترو را هم در دستورکار داریم.

وی به راه‌اندازی سوپراپلیشکین شهرزاد اشاره کرد و گفت: شهروندان می‌توانند خدمات کیف الکترونیک را از این اپلیشکین هم دریافت کنند ، همچنین در سامانه تهران من هم افراد می توانند از خدمات استفاده می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.