سازمان آموزش و پرورش ۱۰۰۰ کاردرمانگر و گفتاردرمانگر جذب می‌کند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، هزار ردیف استخدامی برای جذب نیروهای کاردرمانگر و گفتار درمانگر گرفته‌ایم.

#جذب#۱۰۰۰#کاردرمانگر#سازمان#آموزش

به گزارش خبرگزاری افسران، حمید طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در برنامه روزنه رادیو گفت‌وگو درباره موضوع استخدام وزارت آموزش و پرورش در شغل مربی امور آموزش معلولین شامل کار درمانگر و گفتار‌درمانگر، اظهار کرد: آزمون جذب آموزگار و آموزن جذب دبیر و هنرآموز برگزار شد و این سومین آزمونی است که امسال ویژه جذب مربیان کاردرمانگر و گفتار درمانگر در قالب رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین در هزار ردیف استخدامی برای اولین بار برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مهمترین پیش‌نیاز‌های کیفیت‌بخشی و تعمیق آموزش دانش‌آموزان استثنایی، وجود نیروهای توانبخشی است که در حال حاضر در مدارس حضور دارند اما بخشی از آنها بازنشسته شده و یا در مرز بازنشستگی قرار دارند.

طریفی حسینی با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده هزار ردیف استخدامی برای جذب نیروهای کاردرمانگر و گفتار درمانگر در نظر گرفتیم تا بتوانیم این نیروها را در اختیار داشته باشیم، اضافه کرد: ثبت‌نام این آزمون استخدامی تا آخر شهریور ادامه دارد و آزمون در مهر برگزار می‌شود؛ دو هفته بعد از برگزاری این آزمون، اعلام نتایج و مرحله ارزیابی تکمیلی را داریم.

وی گفت: افراد دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی‌ ارشد و دکترای کاردرمانگر و گفتار درمانگر می توانند در  این آزمون استخدامی شرکت کنند؛ افراد پذیرفته شده پنج سال به صورت پیمانی کار می کنند و بعد به استخدام رسمی آموزش و پرورش در می‌آیند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این افراد دوره‌های یک ساله آموزشی را همزمان با شروع کار خود می‌گذرانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.