ثبت تالاب نیلوفر مازندران در لیست آثار ملی کشور

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از ثبت دو آب‌بندان به‌عنوان تالاب نیلوفر در لیست آثار ملی طبیعی خبر داد.

#تالاب_نیلوفر#ثبت_اثر#ملی

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌ میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، صادق برزگر با اعلام خبر فوق گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته دو آب‌بندان روستای “رودبست و اجاکسر” از بخش مرکزی شهرستان بابلسر به‌عنوان “تالاب نیلوفر” با شماره‌های ۱۰۵۸ و ۱۰۵۹ در فهرست میراث طبیعی ملی به ثبت رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران  منظر زیبایی طبیعی، تنوع زیستی و زیستگاه پرندگان را از جمله شاخص‌های ثبت این آثار برشمرد و افزود: آبشار اسکلیگ سوادکوه شمالی، درخت بلوط جوربند بهشهر، دو درخت چنار در اسکاربین نکا و کجور نوشهر و رویشگاه پیچک خزری رویان نیز ازابتدای سال جاری در لیست آثار طبیعی ملی جای گرفته و تحت حفاظت قرار دارد.

وی تصریح کرد: البته مستند سازی و مستند نگاری و معرفی و حفاظت از این رویدادها و آثار در حافظه تاریخی کشور، از وظایف میراث‌فرهنگی است اما معرفی، حفاظت و تبیین اهمیت حفاظت از این آثار به‌عنوان سرمایه ملی نیازمند تعامل ، حمایت و همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و مردم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.