ریاست جمهوری ایران سه‌شنبه به چین سفر می‌کند

بنا بر گفته وزارت خارجه چین، رئیس‌جمهور ایران در سفری دو روزه به دعوت همتای چینی خود، از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه در چین خواهد بود.

#رئیس_جمهور#سقر_چین

وزارت امور خارجه چین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران در سفری دو روزه از روز سه‌شنبه (۲۵ بهمن ماه) تا روز پنجشنبه (۲۷ بهمن ماه) به دعوت «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین، به چین سفر خواهد کرد.

سفر رئیس‌جمهور ایران به چین در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این در آذر ماه سال جاری میلادی، «هو چون هوا» معاون نخست‌وزیر چین نیز به ایران سفر کرده بود و مقام‌های پکن بر دوستی دو کشور چین و ایران تأکید کردند.

«وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص توضیح داد: «چین و ایران روابط دوستانه سنتی دارند و این، انتخاب مشترک هر دو طرف برای تحکیم و توسعه مشارکت راهبردی جامع چین و ایران است».

کشورهای غربی از جمله ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کنند که در روابط دو جانبه چین و ایران اخلال ایجاد کنند و خود مقام های آمریکایی نیز  به این امر اعتراف کرده‌اند.

در همین راستا چندی پیش، «راب مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تصریح کرد که واشنگتن به تلاش‌ها برای اعمال فشار به چین به منظور متوقف کردن خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.