انتشار اطلاعیه سازمان ثبت احوال کشور در خصوص تغییر اسامی افراد

روابط عمومی سازمان ثبت احوال در پی انتشار اخباری در خصوص چگونگی تغییر نام افراد در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی که موجب فضاسازی رسانه ای، ایجاد نگرانی و تشویش اذهان عمومی شده بود، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

#اعلامیه#الزامی#نبودن#تغییر#اسامی#ثبت#احوال

 به گزارش خبرگزاری افسران به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در این اطلاعیه آمده است: تغییر اسامی اعلام شده که در رسانه‌ها  مطرح شده، الزامی نیست و صاحبان این نام‌ها در صورت تمایل می‌توانند درخواست خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام تا مورد بررسی قرار گیرد.

 برابر ماده ۲۰ قانون ثبت احوال انتخاب نام با اعلام کننده است و وی می‌تواند نام هایی را که مغایر قانون منع به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه نباشد یا از سوی شورای عالی ثبت احوال ممنوع نشده باشد، انتخاب نماید.

در صورتی که نام افراد جزو نام های ممنوع شده باشد، فرد می‌تواند نسبت به تغییر نام خود اقدام کند لذا ضرورتی برای تغییر نام افراد وجود ندارد.

نکته قابل توجه این است که سازمان ثبت احوال کشور هیچ گونه دخل و تصرفی در نام ثبت شده در اسناد هویتی افراد ندارد و تنها در هنگام نامگذاری فرد، کارشناسان این سازمان براساس ضوابط و قوانین موجود اقدام می‌نماید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.