ورود ۲ زن بی‌حجاب به مسجدالنبی و نگرانی مسلمانان از عادی‌ شدن آن

ورود ۲ زن بی‌حجاب به مسجدالنبی (ص) چالش برانگیز شد و بسیاری از مسلمانان از اینکه چنین اقداماتی عادی شود، ابراز نگرانی کردند.

#مسجد_النبی#ورود_بی_حجاب

ورود ۲ زن بدون حجاب به مسجدالنبی (ص) موجب ناراحتی مسلمانان شد و چالشی در عربستان ایجاد کرد؛ تا جایی که برخی از مسلمانان سعودی هم نسبت به این امر واکنش نشان داده و خواستار ایجاد حریمی برای ورود به اماکن مقدس شدند.

البته با ورود بدون حجاب ۲ زن به مسجدالنبی (ص)، ماموران پس از متوجه شدن از حضور آن‌ها، خواستار رعایت حجاب و خروج آن‌ها از حرم نبوی شدند. بر همین اساس هم پس از مدتی این بانوان حجاب بر سر کرده و از مسجدالنبی (ص) خارج شدند.

اما به عقیده برخی از مردم عربستان، با رویکرد جدید مسؤولان سعودی به منظور جذب گردشگر با هر شرایطی به این کشور، ورود افراد بدون حجاب یا حتی بی‌ضابطه به اماکن مقدس عادی‌انگاری خواهد شد و تکرار چنین صحنه‌هایی دور از انتظار نیست.

البته متولیان مسجدالنبی در بیانیه‌ای مدعی شدند که این افراد بدون اطلاع وارد حرم نبوی شده بودند و با توجه به حضور هزاران نفر در آنجا، قصد حضور داشته و پس از متوجه شدن از این مکان مقدس و لزوم رعایت حجاب، عذرخواهی کرده و آنجا را ترک‌ و از شیوه برخورد مأموران سعودی تشکر کردند.

سعودی‌ها در ماه‌های گذشته به منظور تحقق چشم‌انداز ۲۰۳۰ در شهرهای زیارتی عربستان هم جاذبه‌های گردشگری بسیاری ایجاد کرده‌اند و ورود غیرمسلمانان به آن‌جا موجب نگرانی‌هایی برای مسلمانان شده است. با این وجود، با توجه به اهمیت صنعت گردشگری برای سعودی‌ها حضور غیرمسلمانان در شهرهای زیارتی عربستان توسعه یافته است و‌ حتی سعودی‌ها در مکه و مدینه کنسرت و برنامه‌های غیرمذهبی برگزار کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.