واشنگتن امروز (پنجشنبه) تحریم‌های جدیدی برای صنعت نفت ایران اعمال کرد

تحریم صنعت نفت

در ادامه سیاست تحریم‌های اقتصادی یکجانبه و غیرانسانی رژیم آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران، واشنگتن امروز (پنجشنبه) تحریم‌های جدیدی مرتبط با تهران اعمال کرد.

#تحریم_صنعت_نفت_ایران#امریکا

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ۹ نهاد فعال در تولید، فروش و ارسال محصولات پتروشیمی و نفت خام ایران «به ارزش میلیون‌ها دلار» به خریداران آسیایی را تحریم کرده است.

طبق این بیانیه، تحریم‌های جدید بر ۶ شرکت پتروشیمی مستقر در ایران یا شرکت‌های تابعه آنها و همچنین ۳ شرکت در مالزی و سنگاپور به بهانه تسهیل فروش فرآورده‌های نفتی از شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است.

در این بیانیه به نقل از «برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم آمده است: «ایران به‌صورت روزافزون در حال روی آوردن به خریداران شرق آسیایی برای فروش محصولات پتروشیمی و نفت خود، در نقض تحریم‌های آمریکا است».

نلسون مدعی شد: «ایالات متحده بر هدف قرار دادن منابع درآمدهای غیرقانونی تهران متمرکز می‌ماند و به اجرای تحریم‌ها علیه کسانی که عامدانه این تجارت را تسهیل می‌کنند، ادامه می‌دهد».

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین افزود: «اقدام امروز متعاقب دستور اجرایی ۱۳۸۴۶ اعمال شده و در پی اطلاعیه روز ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ دفتر کنترل دارایی‌های خارجی مبنی بر تحریم ۱۳ کمپانی در امارات عربی متحده و هنگ‌کنگ به‌دلیل تسهیل فروش محصولات پتروشیمی و نفت ایران به خریداران شرق آسیا اجرا شد».

واشنگتن در سال ۲۰۱۸ پس از خروج یکجانبه از برجام، مجدداً تحریم‌هایی را علیه جمهوری اسلامی و صادرات نفت این کشور وضع کرد به امید آن‌که ایران را وادار به پذیرش توافق مورد نظر واشنگتن کند اما این سیاست‌ها نه تنها نتیجه‌ای در برنداشت بلکه جمهوری اسلامی را وادار کرد که پس از یک‌سال پایبندی به مفاد توافق هسته‌ای و پس از طفره‌روی طرف‌های اروپایی برجام به مفاد این توافق، اقداماتی را در جهت کاهش تعهدات برجامی بردارد.

پیش از این نیز «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفته بود که واشنگتن به تلاش‌ها برای اعمال فشار به چین به منظور متوقف کردن خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.