امداد و نجات بیش از ۱۰۰۰ نفر در سیل و آبگرفتگی های ۳ روز گذشته

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به تداوم بارش‌ها و سوانح جوی ناشی از آن در برخی استان‌های کشور اعلام کرد: امدادگران هلال‌احمر در سیل و آبگرفتگی سه روز گذشته در ۱۵ استان به بیش از ۱۰۰۰ نفر امدادرسانی کردند.

#امدادرسانی#هلال_احمر#سوانح#سیل

به گزارش خبرگزاری فارس، اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر در پی تداوم بارش‌های رگباری بهاره و خسارات و سوانح ناشی از آن در کشور به شرح زیر است:

۱. عملیات امداد و نجات در سیل و آبگرفتگی از ١۶ خرداد تا ساعت ٠٩:٣٠ ١٩خردادماه در ۲۷ منطقه از ۱۵ استان آذربایجان‌شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خوزستان، سمنان، زنجان، قزوین، قم، کرمان، لرستان، مازندران، مرکزی،  همدان و یزد انجام و امدادگران هلال‌احمر در این مدت به،١٠٢٣ آسیب دیده از سیل‌ امدادرسانی کردند.

۲.  در سیل و آبگرفتگی ۱۵ استان کشور، ۷۲ نفر اسکان اضطراری داده شده و ۲۶ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین آبگرفتگی از ۱۲۱ واحد مسکونی تخلیه  شد.

۳. به دلیل ریزش سنگ ناشی از بارش‌ها در جاده چالوس، بخشی از جاده تخریب  شده و هلال‌احمر به مسافران در راه‌ مانده امدادرسانی و بسته‌های غذایی توزیع کرده است. در این حادثه با کمک امدادگران، سه نفر از خطر سیل نجات داده شدند و یک زن باردار نیز به مرکز درمانی منتقل شد.

۴. متاسفانه ۷ نفر از هم وطنانمان در سوانح جوی ۳ روز گذشته در استان‌های اصفهان (۴ نفر بر اثر سیل)، آذربایجان شرقی(یک نفر براثر سیل)، استان مرکزی (یک نفر بر اثر برخورد صاعقه) و مازندران (یک نفر بر اثر ریزش سنگ در جاده چالوس به ‌دلیل بارش‌ها) جان خود را از دست داده‌اند.

۵. ٧٢ تیم شامل ٢٧٨ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر در این مدت در حال امدادرسانی به متاثران از سوانح جوی بوده‌اند.

۶.  توجه به هشدارهای ایمنی به کاهش خسارات ناشی از سوانح جوی کمک می‌کند. پس لازم است که هموطنان با توجه به بار‌ش‌های ناگهانی و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها، از اتراق در کنار و در مسیر رودخانه‌ها جدا خودداری کنند. همچنین اطلاع از وضعیت آب وهوا، وضعیت  جاده‌ها، رعایت توصیه‌های ایمنی برای اطمینان از وضعیت خودرو و داشتن لوازم اضطراری برای عبور از جاده‌های لغزنده را برای حفظ سلامت خود و سایر سرنشینان خودرو جدی بگیرند.

۷. در هرجای ایران که هستید، در صورت نیاز به امداد ونجات در حوادث، درکوتاه ترین زمان ممکن امدادگران هلال احمر در کنار شماخواهند بود. شماره تلفن امداد و نجات هلال احمر  ۱۱۲ و آماده امداد و نجات افراد حادثه دیده در حوادث است. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.