امور رفت و برگشت بیش از ۷ میلیون زائر اربعین

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: انجام امور رفت و برگشت بیش از ۷ میلیون زائر اربعین عملیات استثنایی در سطح جهانی است و مرز باشماق آماده میزبانی ۳۰۰ هزار زائر در روز داشته باشد.

#برنامه_ریزی#عبور#۷_میلیون#زائر#اربعین

به گزارش افسران، سردار سید مجید میراحمدی عصر امروز در ستاد اربعین کردستان در سنندج اظهار کرد: اولین سفر کاری خود را برای پیگیری امور اربعین از کردستان آغاز کردیم.

وی افزود: با توجه به رضایتمندی مردمی از مسیر کردستان و مبحث آب و هوایی این مسیر، انتظار می‌رود شاهد افزایش حضور زائران باشیم لذا باید به سرعت زیرساخت‌ها فراهم شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اعلام کرد: از اول ماه صفر روز شروع عملیات ماست و باید همه اقدامات تا قبل از صفر مهیا شود.

سردار میر احمدی خاطرنشان کرد: باید زمانبندی همه اقداماتی که همه دستگاه‌ها در استان و نوع آنها مشخص شود.

وی افزود: ما به مسئله اربعین و فرهنگ اربعین بیش از گذشته نیازمند هستیم و رهبر معظم انقلاب بر ارتقای فرهنگ دینی و معنویات در بین اقشار مختلف مردم تأکید دارند و اربعین حسینی در این راستا بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

سردار میراحمدی تصریح کرد: همه مسلمانان به زیست مؤمنانه اعتقاد راسخ دارند و اتحاد و انسجام و همدلی اهل سنت با اهل تشیع را در مراسم اربعین حسینی در کردستان دیدیم و این مهم در سال جاری و سنوات آتی گسترش خواهد یافت.

وی افزود: انجام امور رفت و برگشت بیش از ۷ میلیون زائر اربعین عملیات استثنایی در سطح جهانی است و امیدواریم امسال اربعین به یاد ماندنی را رقم بزنیم.

سردار میراحمدی تصریح کرد: باید مرز باشماق برای بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مرز عبور زائر خود را آماده کند خواهد کرد چرا که ۱۵ سال در فصل گرما هستیم و بدون شک اشتیاق برای عبور از این مرز بیشتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.