سخنان امام خمینی درباره جنگ، کشورگشایی و عالمگیری انقلاب اسلامی

منظور از صدور انقلاب همان است که امام خمینی واضح توضیح داده: ما عالمگیری نمی‌خواهیم بکنیم که شما ما را می‌ترسانید که نمی‌شود عالم را گرفت. ما می‌خواهیم به درد مسلمان‌ها برسیم، توانستیم به دردشان برسیم؛ توانستیم، نتوانستیم، اجرش را داریم.

#فرمایشات#امام#عالمگیری#انقلاب#اسلامی

خبرگزاری افسران: خرداد هر سال، عده‌ای بر طبل انتقاد می‌کوبند که: چرا بعد از فتح خرمشهر، جنگ ادامه یافت؟ مگر ما نمی‌خواستیم فقط مرزهایمان را حفظ کنیم؟ خب چرا وقتی توانستیم به مرزهای سازمان ملل برگردیم، جنگ را ادامه دادیم.

فرمایش‌های امام خمینی (ره) در طول سال‌ها درباره جنگ، کشورگشایی و عالمگیری انقلاب اسلامی، خواندنی است.

در جنگ، عدد مهم نیست

۴ مهر ۱۳۵۹: آن چیزی که مطرح است در جنگ، عدد نیست. آن چیزی که مطرح هست، آن قدرت فکری انسان است. همان قدرتی که با اتکال به خدا در صدر اسلام، یک عده کمشان لشکرهای زیاد را به هم می‌زد و اوضاعشان را به هم می‌زد. بحمدالله در مملکت ما هم با اینکه عدد کم است و آنها (دشمن‌های ابرقدرت) زیاد، لکن امتحان داد ملت ما به اینکه با این وحدت کلمه و با این اتکال به ذات مقدس حق تعالی، می‌تواند آن لشکرهای زیاد را و آن جمعیت‌های زیاد را شکست دهد. پس آن که مطرح هست، آن قدرتی است که برای اشخاص از غیب پیدا می‌شود و آن قدرت بحمدالله الان هست.

پیش بینی عجیب امام درباره عراق

۱۵ آذر ۱۳۵۹: الان دولت دست نشانده و جنایتکار عراق به شهرهای ما و مردم عادی حمله کرده و دیشب نیز در دزفول حمله کردند و با موشک‌های خودشان بسیاری از مردم را کشتند، ولی ما مواضع نظامی آن‌ها را خواهیم زد و آتیه جنگ با ماست. برای اینکه ما تمام ملت همراهمان است و صدام ملت خودش بر ضد خودش است و حتی ارتش خودش هم متزلزل است و خواهند در این جنگ باخت و بعثی‌ها ان شاءالله از عراق خواهند رفت و یک دولت اسلامی در آنجا خواهد آمد.

مسلسل‌ها را به قلم‌ها تبدیل کنید

۶ دی ۱۳۵۹: ما امیدواریم که بشر به رشدی برسد که مسلسل‌ها را به قلم تبدیل کند. آن‌قدری که قلم و بیان به خدمت بشر بوده است، مسلسل‌ها نبوده‌اند. مسلسل‌ها غالباً در خدمت ابرقدرت‌ها بوده‌اند و برای تباهی بشر بوده‌اند؛ و اسلام هم که فرموده است به اینکه جهاد بکنند و دفاع بکنند و البته محتاج به همه ابزار جنگی است. اساس بر این است که دفاع از حق بکنند.

شایعه‌پراکنی، نقشه بزرگ دشمن

۹ بهمن ۱۳۵۹: این‌هایی که دارند هر روز فداکاری می‌کنند و فدا می‌دهند، هر روز کشته می‌دهند، هر روز معلول می‌دهند، ما در این کنار نشستیم و هیچ فداکاری از خودمان نمی‌کنیم، فقط می‌گوییم و صحبت می‌کنیم و با صحبت‌های خودمان تفرقه بین جمعیت‌ها می‌اندازیم؛ تفرقه می‌خواهیم بیندازیم بین ارتش و جناح‌های دیگر، بین پاسداران و ارتش، این‌ها اشخاصی هستند که در خارج نشسته‌اند و فساد و شایعه‌سازی و این چیزها را آلت دست قرار داده‌اند برای این‌که این کشور را از این چیزی که هست به حال اول برگردانند.

اقتدا به پیامبر و ائمه (ع) در پایداری

۲۶ فروردین ۱۳۶۰: ما باید در این امور از پیغمبر اکرم (ص) و از ائمه هدی (ع) که در طول مدتشان یا در جنگ بودند با کفار و یا در حبس بودند به دست اشخاصی که با اسم اسلام آن‌ها را به حبس و زجر می‌کشیدند، سرمشق بگیریم و به آن‌ها اقتدا بکنیم.

اسلام عزیز، چیزی است که پیغمبر اکرم در راه او جانفشانی کرد و ائمه هدی در راه او جانفشانی کردند و یاران پایدار پیغمبر در راه او جانفشانی کردند. ما نیز باید به آن‌ها اقتدا کنیم و از این‌که جنگ طولانی شده است، نهراسیم که جنگ به نفع اسلام است.

۱۵ خرداد در امتداد عاشوراست

۱۵ خرداد ۱۳۶۰: عاشورا با «نه» خود، یزیدیان را در طول تاریخ نفی کرد و به گورستان فرستاد و ۱۵ خرداد، پهلویان و پهلوی صفتان و ابرقدرت‌ها را مدفون کرد. بزرگداشت و راهپیمایی‌های روز ۱۵ خرداد، فریاد کوبنده است از مستضعفان بر سر مستکبران و از متعهدان به مکتب مترقی قرآن در مقابل تسلیم‌شدگان بی‌چون‌ و چرا به مکاتب انحرافی یا التقاطی شرق و غرب که به‌طور خزنده در انحراف ملت مظلوم ما دست به قلم و زبان، در کوشش بی‌امان هستند. بر قوای مسلح اسلامی است که انسجام و وحدت خود را حفظ نمایند و با قدرت الهی و بانگ الله‌اکبر، بر دشمن کافر بتازند و بر ملت عزیز و رزمنده است که از قوای مسلح پشتیبانی کنند و در همکاری و کمک به آنان از پای ننشینند ـ که فتح و ظفر ان‌شاءالله تعالی نزدیک است.

باز هم پیش‌بینی دیگری از امام(ره)

۲۶ مهر ۱۳۶۰: ملت ایران چون سمبل اسلام است و با هدایت اسلام قیام کرده است و این قیام صادر شده است به کشورهای دیگر و هریک از کشورها قیام کرده‌اند و در صدد قیام هستند و پشتیبانی می‌کنند از این قیام انسانی ـ اسلامی ایران، آن‌ها خوف این را دارند که در منطقه، بلکه در همه جهان، منافع خودشان را و سلطه خودشان را از دست بدهند.

 الآن مصر قیام کرده است، عراق مشغول به قیام است و سایر جاها همین‌طور؛ و با خواست خدا، ملت‌ها وقتی‌که اطلاع پیدا بکنند از انگیزه‌ای که ایران دارد، خود آن‌ها هم همین انگیزه را دارند و قیام می‌کنند و افرادی مثل صدام و مثل دیگر جنایتکاران را، مثل سادات را، خودشان تصفیه خواهند کرد.

هجوم بی‌سابقه تبلیغاتی علیه انقلاب

۲۶ اردیبهشت ۱۳۶۱: تمام رسانه‌های بزرگ دنیا الآن یا با صراحت و یا با تلویح با این جمهوری اسلامی و اسلام مخالفت می‌کنند و در هر شب و روز، ساعات بسیار را برای سرکوبی جمهوری اسلامی صرف می‌کنند و از آن‌طرف اشخاصی امثال صدام را وادار کرده‌اند که با ما مخالفت کند و حمله کند. امروز هم که به خواست خدای تبارک‌ و تعالی و تاییدات او، جبهه جنگ دارد تکلیفش معین می‌شود و سقوط صدام و ان‌شاءالله حزب بعث نزدیک می‌شود، رسانه‌های گروهی که نمی‌توانند منکر این بشوند که پیشرفت‌هایی ایران کرده است، مع‌ذلک از راه‌های دیگری مشغول سمپاشی شده‌اند؛ از این راه که اگر این جمهوری موفق بشود و غلبه پیدا کند بر عراق، آیا با منطقه چه خواهد کرد، آیا با شیخ‌نشینان حکومت‌های منطقه چه خواهد کرد و تمامش بر این است که، آن‌ها را وادار کنند به یک کاری در مقابل ایران.

من امروز به خاطر اینکه در تاریخ مسأله بماند، عرض می‌کنم که دولت ایران و ملت ایران با همه ملت‌ها و با همه دستگاه‌هایی که انحراف ندارند، مخالفت ندارد و از اول هم اعلام کرده است که ما به زمین‌های دیگران هیچ نظری نداریم. این‌ یک برنامه‌ای است که مخالفین اسلام دارند و سرکشان دنیا و ارباب‌های آن‌ها دارند که باید سرکوب کرد تمام مستضعفان جهان را تا به قدرت رسید و به نوایی رسید؛ و اسلام یک همچو امری را محکوم می‌کند؛ و ما اعلام می‌کنیم که این حکومت‌هایی که در منطقه هستند یا خارج از منطقه هستند، توجه داشته باشند که آن‌ها را دارند وادار می‌کنند که خودشان را به هلاکت بیندازند، برای خاطر آمریکا یا بلوک دیگر.

دنبال کشورگشایی نیستیم

۲۹ فروردین ۱۳۶۴: ما عالمگیری نمی‌خواهیم بکنیم که شما ما را می‌ترسانید که نمی‌شود عالم را گرفت. ما می‌خواهیم به درد مسلمان‌ها برسیم، توانستیم به دردشان برسیم؛ توانستیم، نتوانستیم، اجرش را داریم.

ما در اقصی بلاد دنیا اگر یک کسی بهمان بگوید که «یا للمسلمین!» ما موظفیم که به درد آن‌ها برسیم، هر قدری می‌توانیم. مسلمین معنایش نیست ایرانی. کسی که یک مسلمی فریاد زد که به داد ما برسید و نرود سراغش، فکر او نباشد، این مسلم نیست، این انحراف است، ملتفت نیستید، این انحراف است از اسلام، این بی‌توجهی است به مقاصد اسلام. اسلام برای ایران نیامده، اسلام برای عالم آمده.

هرچه داریم مال ملت و جوان‌های عزیز است

۱۹ خرداد ۱۳۶۵: مردم را در همه امور شرکت بدهیم. دولت به‌تنهایی نمی‌تواند که این بار بزرگی که الآن به دوش این ملت هست بردارد. همان‌طوری که ملاحظه می‌کنید، چنانچه این شور و شعف ملت و جوان‌های عزیز نبود، هیچ دولتی نمی‌توانست مقابله کند با این قدرت‌هایی که همه قدرتشان را پهلوی هم گذاشتند و به ما حمله کردند. بدون اینکه این ملت همراهی کند ما نمی‌توانستیم کاری بکنیم. هرچه داریم از این‌هاست و هرچی هست مال این‌هاست

صدای اسلام‌خوانی آفریقا از جنگ ۸ ساله ماست

۳ اسفند ۱۳۶۷: جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام‌شدنی نیست؛ جنگ ما جنگ فقر و غنا بود؛ جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد. چه کوته‌نظرند آن‌هایی که خیال می‌کنند چون ما در جنگ به آرمان نهایی نرسیده‌ایم، پس شهادت و رشادت و ایثار و ازخودگذشتگی و صلابت بی‌فایده است! در حالی‌ که صدای اسلام‌خواهی آفریقا از جنگ هشت‌ ساله ماست، علاقه به اسلام‌شناسی مردم در آمریکا و اروپا و آسیا و آفریقا یعنی در کل جهان از جنگ هشت‌ساله ماست.

ما در جنگ برای یک‌ لحظه هم نادم و پشیمان از عملکرد خود نیستیم. راستی مگر فراموش کرده‌ایم که ما برای ادای تکلیف جنگیده‌ایم و نتیجه فرع آن بوده است.

ملت ما تا آن روز که احساس کرد که توان و تکلیف جنگ دارد به وظیفه خود عمل نمود و خوشا به حال آنان که تا لحظه آخر هم تردید ننمودند، آن ساعتی هم که مصلحت بقای انقلاب را در قبول قطعنامه دید و گردن نهاد، باز به وظیفه خود عمل کرده است. همه ما مأمور به ادای تکلیف و وظیفه‌ایم نه مأمور به نتیجه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.