تمهیدات ویژه مترو به مناسبت مراسم سالگرد ارتحال رهبر انقلاب

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از سرویس‌دهی ویژه این ناوگان در روز‌های ۱۳ و ۱۴ خردادماه به مناسبت برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد.

#سرویس_دهی#ویژه#مترو#سالگرد#ارتحال#امام

به گزارش افسران، مسعود درستی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رهبرکبیر انقلاب اسلامی گفت: سرویس دهی در روز ۱۴ خرداد ماه از ابتدای ساعت بهره برداری تا بعد از اذان ظهر در خط یک و بعد از اذان ظهر تا اذان مغرب تنها در ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره)رایگان انجام می شود.

وی افزود: از شامگاه روزشنبه ۱۳ خردادماه خدمات رسانی ویژه به‌ منظور جابجایی زائران و شرکت کنندگان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) آغاز می شود و در این راستا سرویس‌دهی شبانه حرم تا حرم از ایستگاه شهر ری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله هر۳۰ دقیقه یک قطار از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح اجرا می‌شود.

‎مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به تمهیدات مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) افزود: به‌منظور رفاه حال شهروندان و زائران، سرویس دهی در خط یک مترو تهران و حومه در روز ۱۴خرداد از ساعت ۵ و سایرخطوط درون شهری از  ۵:۳۰صبح آغاز می شود.
‎وی با بیان اینکه فاصله حرکت قطارهای خط یک متروی تهران در آن روز از ابتدای صبح تا پایان مراسم از ۷ دقیقه به ۵ دقیقه و فاصله حرکت قطارها در خطوط دو و چهار از ۷ به ۶ دقیقه، کاهش می یابد گفت: خط فرودگاه امام خمینی (ره)در روز  ۱۴خرداد ماه با توجه به عدم انجام پرواز های خارجی تا ساعت ۱۲ ظهر سرویس دهی نخواهد داشت. 
‎درستی همچنین از استقرار ۳۰ دستگاه آمبولانس در ایستگاه شوش از ۱۳تا ۱۵ خردادماه خبر دادو افزود : در روز ۱۴ خرداد کمپ فوریت‌های شرکت بهره‌برداری مترو نیز در ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) برپا است و همچنین نیروهای داوطلب هلال احمر یکشنبه ۱۴خرداد ماه در ایستگاه‌های حرم مطهر امام خمینی (ره) ، شاهد- باقر شهر و شهرری مستقر می شوند.

** ویژه برنامه های فرهنگی در شهر زیرزمینی

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه از برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی_ مذهبی به مناسبت سی و چهارمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و ارتقای سطح آگاهی و شناخت شهروندان در خصوص سیره زندگی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی خبر داد و گفت : فضاسازی بصری متناسب با این ایام در ایستگاه های مترو به خصوص در نیمه جنوبی خط یک انجام شده است و طرح‌های گرافیکی و کتیبه‌های فرهنگی با محتوای مرتبط با این ایام در سکوها نصب و در معرض نگاه مسافران قرار می‌گیرد.
درستی افزود: نمایشگاه پوستر با عنوان “سبک زندگی روح‌الله” شامل تصاویری از حضرت امام (ره) و نوشته‌هایی مرتبط با سبک زندگی امام راحل (ره) در ایستگاه‌های منتخب به نمایش گذاشته می شود همچنین نمایشگاه ویژه ای در ایستگاه مترو حرم مطهر برپاخواهد شد.

وی به اجرای برنامه‌های هنری اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای گروه های سرود و همخوانی  در روزهای ۱۳ و ۱۴ خرداد ماه در دو ایستگاه امام خمینی(ره) و حرم مطهر امام خمینی (ره)  اجرا می شود. همچنین با توجه به اینکه بخشی از زائران مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) از شهرهای اطراف هستند و به منظوررفاه حال ایشان به خصوص بانوان و مادران محترم، اتاق‌ مادر و کودک در ایستگاه‌ حرم مطهر به صورت تمام وقت آماده خدمت‌رسانی است.

درستی در پایان با بیان اینکه در زمان مراسم با برپایی غرفه های فرهنگی و ایستگاه صلواتی روبه روی درب ورودی ایستگاه مترو حرم مطهر از زائران در مراسم پذیرایی به عمل می‌آید گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) از طریق نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو به صورت زنده و محتوای رادیویی به مناسبت ارتحال حضرت امام(ره) نیز در قالب پادکست از طریق رادیو مترو برای مسافران شهر زیرزمینی پخش می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.