کشف پرونده کلاهبرداری و اخاذی از ۲۰۰۰ شهروند/ دستگیری باندهای مجرمانه صیغه‌یابی

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا از کشف پرونده اخاذی و کلاهبرداری از ۲۰۰۰ شهروند در قالب سایت‌های صیغه‌یابی و همسریابی خبر داد.

#دستگیری#باند#کلاهبرداری#اخاذی#صیغه_یابی#همسریابی

به گزارش افسران، سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا در خصوص فعالیت سایت‌های صیغه‌یابی مجاز اظهار داشت: هیچ کانال و صفحه‌ای با عنوان همسریابی یا صیغه‌یابی مجوز قانونی نداشته و از نظر پلیس فتا تمام صفحات و کانال‌هایی که با این عناوین فعالیت می‌کنند، اقدامات آنها مجرمانه است.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های پلیس فتا بیش از ۸۰ درصد این تبلیغات دروغین بوده و هیچ گونه خدماتی ارائه داده نمی‌شود؛ یعنی فقط پول را گرفته و در ادامه فرد را بلاک کرده و با توجه به اینکه احتمال می‌دهند که این افراد شکایت نمی‌کنند، به راحتی کلاهبرداری می‌کنند.

وی گفت: برخی از این سایت‌ها نیز در تبلیغات خود عنوان می‌کنند که از پلیس فتا مجوز دارند یا به فلان مرجع یا حوزه وابستگی دارند، در صورتی که در بررسی‌ها مشخص شده است که این سایت‌ها هیچگونه مجوزی ندارند، حتی برای تبلیغات خود و معرفی کِیس‌ها، از عکس و تصاویر موجود در صفحه افراد سوءاستفاده می‌کنند؛ بدین صورت که عکس‌های خانم‌ها را از روی صفحات آنها برداشته و به عنوان کِیس مورد نظر در صفحه صیغه‌یابی خود قرار می‌دهد، در صورتی که فرد اصلی اصلاً خبر ندارد و در ادامه با دیدن تصویر خود در این صفحات دچار تشویش و نگرانی می‌شود.

سرهنگ پاشایی با بیان این مطلب که خانم‌ها باید دسترسی به صفحات اجتماعی خود را خصوصی و محدود کرده و از فرستادن عکس به سایر افراد خودداری کنند، گفت: مالباختگان در این زمینه بدانند که پلیس می‌تواند به آنها کمک کند؛ چراکه ما با حفظ محرمانگی، موضوعات کلاهبرداری در خصوص صفحات صیغه‌یابی و همسریابی را بررسی کرده و با مجرمان و کلاهبرداران برخورد می‌کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا اعلام کرد: اخیراً چند باند فعال در حوزه صیغه‌یابی و همسریابی غیرمجاز در استان‌های تهران، خوزستان، سیستان و بلوچستان و البرز شناسایی شده اند که اقدام به کلاهبرداری و اخاذی از ۲۰۰۰ نفر کرده بودند که با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شدند.

وی به شهروندان توصیه کرد که در صورت مواجهه با چنین مواردی مراتب را به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اطلاع داده  یا برای ثبت گزارش به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.