برنامه حمایت بیمه‌ای دولت از روستائیان و عشایر/ تعداد روستائیان بیمه شده

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در سال ۱۳۸۴ آغاز به کار کرد و در حال حاضر توانسته بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده را تحت پوشش خود قرار دهد.

#حمایت#بیمه_ای#دولت#عشایر#روستائیان

به گزارش خبرگزاری افسران، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در سال ۱۳۸۴ آغاز به کار کرد و در حال حاضر توانسته بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده را تحت پوشش خود قرار دهد.

صندوق بیمه اجتماعی صندوقی اجتماعی، یعنی جامعه هدف آن روستاییان، عشایران و کشاورزان کل کشور است به اضافه شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر،  این نشان می‌دهد که جامعه هدف بسیار بزرگی دارد و حدود یک سوم جمعیت کشور جامعه هدف این صندوق به شمار می آیند که حدود ۳۰ میلیون نفر می‌شود چرا که سن ورود به صندوق ۱۸ سال و حداکثر سن نیز ۵۰ ساله است.

صندوق براساس رسالتی که دارد جامعه هدف خود را تحت پوشش خود قرار می‌دهد،براین اساس روستائیان،کشاورزان و عشایر تحت پوشش این صندوق قرار گرفته و بیمه می‌شوند، فلسطه وجودی این صندوق با منویات امامین انقلاب و تأکیدات ویژه حضرت امام(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب درباره رسیدگی به این اقشار است، از سویی دیگر اصل ۲۹ قانون اساسی اشاره‌ای به برخورداری مردم از تأمین اجتماعی دارد و مبنای تشکیل صندوق همین علل است تا آنکه این صندوق در سال۱۳۸۴ تأسیس شد و به عبارتی مولود نظام جمهوری اسلامی ایران است.

یکی از اقدامات این مهم صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در سال گذشته افزایش ۲ سطح درآمدی بیمه شدگان صندوق است.

بیستم اسفندماه سال ۱۴۰۱، سعید رضایی، مدیرکل امور استان ها و کارگزاری های کشور از اضافه شدن دو سطح درآمدی ویژه به سطوح درآمدی قبلی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲، ۱۰ سطح درآمدی خواهیم داشت که حقوق مستمری سطح دهم با حداقل دستمزد قانون کار برابری خواهد کرد.

 در سال ۱۴۰۲، ۱۰ سطح درآمدی خواهیم داشت که حقوق مستمری سطح دهم با حداقل دستمزد قانون کار برابری خواهد کرد

این صندوق در یکسالی که گذشت توانسته اقدامات مهمی را برای روستائیان، عشایر و کشاورزان اجرا کرد به طوری که توانست در گام نخست خدمات بیمه تکمیلی درمان را به مستمری بگیران تحت پوشش ارائه دهد.

سجاد طاهری، معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر ادامه داد: در استان های اصفهان، آذربایجان شرقی و همدان به صورت آزمایشی طرح بیمه های تکمیلی را پیگیری خواهیم کرد و اگر رضایت حداکثری حاصل شد، در مرحله دوم تمام مستمری بگیران که حدود۱۷۰ هزار هستند بیمه می شوند، در مرحله سوم نیز تمام بیمه شدگان تحت پوشش درمان تکمیلی قرار می‌گیرند.

افزایش۶۰درصدی حقوق مستمری بگیران

بیت الله برقراری، ​مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در جمع خبرنگاران درباره افزایش حقوق مستمری بگیران این صندوق، اظهار کرد: حقوق مستمری‌بگیران این صندوق در سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافت.

یکی دیگر از اقدامات این صندوق، افزایش ۳ برابری سطوح درآمدی بود که در این باره نیز بیت الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در نشستی که با خبرنگاران در یازدهم بهمن ماه سال گذشته داشت، به افزایش سطوح درآمدی در صندوق بیمه اجتماعی اشاره کرد و گفت: میزان افزایش سطوح درآمدی جامعه هدف ما در سال۱۴۰۲ بیش از ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت.

سطوح درآمدی جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در سال۱۴۰۲ بیش از ۶۰ درصد افزایش خواهد یافت

تصویب آیین نامه داخلی بیمه اجتماعی مادران غیر شاغل روستایی

یکی از مهمترین اقدام صندوق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در راستای حمایت از قانون حمایت ازخانواده و جوانی جمعیت، تصویب آیین نامه  داخلی بیمه اجتماعی مادران غیرشاغل روستایی است. خبری که محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور«آیین نامه اجرایی حمایت بیمه ای از مادران غیر شاغل خانه دار دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری» را برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان ثبت احوال کشورو معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده ابلاغ کرد.

این آیین نامه تأکید می‌کند که دولت کنونی با حمایت و تقویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، زمینه بیمه مادران خانه دار دارای ۳ فرزند و بیشتر را فراهم کند.

جذب بیمه شدگان جدید روستاها، کشاورزان و عشایر 

 کرامت، عنوان قرارگاهی است که با رمز علی بن موسی الرضا (ع)در سال ۱۴۰۱ در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تشکیل شد و به موجب آن قرار شد تا در یکسال اخیر یک میلیون نفر از افراد بدون بیمه در روستاها، عشایر و کشاورزان تحت پوشش بیمه های اجتماعی روستائیان قرار گیرند که براساس آخرین آمارها، بیش از ۳۲۰ هزار بیمه شده جدید تحت پوشش قرار گرفته و از خدمات این صندوق بهره مند می‌شوند.

یکی دیگر از اقدامات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر پرداخت تسهیلات خرد و بدون ضامن به مددجویان این صندوق است، اقدامی که در کمتر صندوقی شاهد آن بوده ایم. 

بیت الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به حمایت‌های این صندوق از جامعه خود، اظهار کرد:  در همین راستا تفاهم نامه اعطای ۲۲۰۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه با ارزش ۹۶۰ میلیارد ریال به مستمری بگیران صندوق با بانک عامل منعقد شده است.

وی تأکید کرد: این تسهیلات بدون نیاز به هرگونه مراجعه حضوری به بانک عامل، ارائه ضامن و یا هر اقدامی که در فرآیندهای بانکی مرسوم است به مستمری بگیران صندوق اعطا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.