اختصاص ۳.۵ میلیارد دلار به واردات دارو /تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد تومانی به شرکت های دارویی

وزیر بهداشت با اشاره به توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی گفت: ۳.۵ میلیارد دلار ارز ۲۸۵۰۰ تومانی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک نوزادان در سال ۱۴۰۲ اختصاص داده شده که ماهانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار آن برای تأمین کامل نیازهای این حوزه اختصاص می یابد.

#اعلام#وزیر_بهداشت#اعطای#تسهیلات#میلیاردی#شرکت_های#دارویی

به گزارش خبرگزاری افسران، بهرام عین اللهی در حاشیه برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و در جمع خبرنگاران همچنین از توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی برای اعطای ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در قالب سرمایه در گردش از طریق بانک‌های عامل به شرکت‌های دارویی خبر داد.

وزیر بهداشت گفت: مقرر شد برای پرداخت ۳۰ همت تسهیلات جدید به شرکت های دارویی برای تامین دارو و مواد اولیه، سازمان غذا و دارو بانک های عامل و فهرست شرکت های دارویی را به بانک مرکزی معرفی کند تا سهمیه بانک های عامل توسط بانک مرکزی تعیین و ابلاغ شود.

وی افزود: پایان سال ۱۴۰۲ ثبت سفارش های ارسالی سازمان غذا و دارو در تالار اول پس از اعمال اولویت از سوی سازمان، طی حداکثر ۴۸ ساعت و همچنین ثبت سفارش های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در تالار دوم بر اساس تاریخ ایجاد گواهی ثبت آماری حداکثر طی ۷۲ ساعت تخصیص می یابد.

وزیر بهداشت همچنین به توافق امروز با بانک مرکزی برای تامین ارز شرکت‌های واردکننده دارو تاکید کرد و افزود: به هر میزان که صادرات دارو توسط شرکت های دارویی صورت پذیرد به صورت فصلی، گزارش مربوطه توسط سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی ارسال و عدد مزبور به سهمیه ارزی حوزه دارو اضافه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.