اعلام زمان ثبت سفارش کتاب درسی/ افزایش ۳۰ درصدی قیمت کتاب‌های درسی

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از افزایش ۳۰ درصدی قیمت کتاب‌های درسی نسبت به سال گذشته خبر داد.

#آغاز#ثبت#سفارش#کتاب#درسی#سامانه

به گزارش‌ افسران، محمد علوی‌تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره ثبت سفارش کتاب‌های درسی اظهار کرد: امکان ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی آینده ویژه دانش‌آموزان میان پایه یعنی دوم تا ششم ابتدایی، هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از تاریخ ۹ اردیبهشت از طریق سامانه irtextbook.ir آغاز می‌شود و تا ۲۶ خرداد ادامه دارد.

وی افزود: دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی یعنی پایه‌های ورودی از ۵ تیرماه برای ثبت سفارش کتاب درسی اقدام کنند و تا ۱۸ شهریور برای ثبت سفارش فرصت دارند.

معان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: والدینی که از طریق پنجره my.gov.ir مراجعه می‌کنند پس از احراز هویت و انتخاب وزارت آموزش و پرورش می‌توانند برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

علوی‌تبار تاکید کرد: هزینه کتاب‌های درسی در سامانه تعیین شده و به صورت اینترنتی واریز خواهد شد. همچنین کتاب‌های درسی به صورت میانگین نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است و این هزینه برای دانش‌آموزان مناطق محروم نیم‌بها و در برخی مناطق رایگان است.

وی بیان کرد: ۹۰ میلیون جلد کتاب درسی از ۱۵۳ میلیون جلد کتاب چاپ شده است. همچنین ۷۰ درصد کاغذ مورد استفاده ایرانی و ۳۰ درصد خارجی است.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره حداکثر افزایش قیمت کتاب‌های درسی گفت: حداکثر افزایش قیمت در دوره ابتدایی ۱۶ هزار تومان، متوسطه اول ۳۱ هزار تومان و متوسطه دوم به جز فنی و حرفه‌ای ۳۲ هزار تومان است و نسبت به سال گذشته هر کتاب ۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

علوی‌تبار افزود: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و بودجه مصوب برای کتاب‌های درسی، پیش‌بینی افزایش ۸۵ درصد قیمت را داشتیم اما در راستای تاکید ریاست جمهوری میانگین افزایش قیمت به ۳۰ درصد رسید.

وی متذکر شد: اسامی دانش‌آموزان پایه‌های ورودی حتما باید در سامانه سیدا ثبت شده باشند تا امکان ثبت سفارش کتاب‌های درسی وجود داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.