کتاب خورشید مغرب / روایت‌ها و حدیث‌های مرتبط با حوادث آخرالزمان

روایت آخرالزمان در خورشید مغرب از علامه حکیمی

#علامه_حکیمی# خورشید_مغرب#آخرالزمان

استاد حکیمی با ادبیات زیبایی که حد مشترک تمام آثار ایشان است درباره میلاد، شمایل، غیبت، بشارتهای آن حضرت در کتب پیشینیان، اهل سنت، شیعه، قرآن و اثبات وجودش از نظر علوم عقلی، علوم تجربی، فلسفه تربیتی، بررسی واژه انتظار سخن گفته است. این کتاب با عنوان “شمس المغرب” به عربی ترجمه شده است.
کتاب «خورشید مغرب» در تبیین غیبت حضرت ولی عصر (عج) و ابعاد گوناگون این حرکت و با هدف روشن ساختن ابعاد گوناگون غیبت امام زمان(عج) و وظایف منتظران واقعی در این زمان، به رشته تحریر درآمده است.
مولف این کتاب می کوشد ضمن طرح ابعاد گوناگونی از زندگی امام زمان(عج) چون تولد، غیبت و طول عمر ایشان، گفته های ادیان پیشین و نیز دیدگاه های کتاب های مسلمانان را درباره منجی عالم بشریت بررسی کند.
این نوشتار قصد دارد مفهوم متعالی و مسولیت ساز «انتظار» را در زمان غیبت توضیح دهد، که پس از مطالعه این کتاب می توان علاوه بر کسب اطلاعاتی در زمینه، زندگی امام زمان(عج) قبل و در زمان غیبت، به مسوولیت های اجتماعی و بایدهای دینی یک منتظر حقیقی حضرت قائم(عج) پی برد.

 استاد حکیمی یادآور شده که «بسیاری از علائم آخرالزمان که در احادیث ذکر شده است، اکنون سال‌ها است که پدیدار گشته است و همواره پدیدار می‌گردد. این علایم و پیشگویی‌های عجیب و صحیح، بسیاری دربارۀ حوادث و احوالی است که در بستر زمان، از مدت‌ها پیش از ظهور به پدیدارگشتن آغاز می‌کند و هر یکی پس از دیگری و با زمینه‌ای، تحقق می‌یابد.

از دیگر تألیفات استاد حکیمی می توان کتاب های «ترجمه الحیاه»، «الهیات الهی و الهیات بشری»، «دانش مسلمین»، «شیخ آقا بزرگ تهرانی»، «میرحامد حسین»، «عاشورا، مظلومیتی مضاعف»، «عقل سرخ»، «بعثت، غدیر، عاشورا، مهدی؛ برای نوجوانان و جوانان»، «۱۵۰ سال تلاش خونین؛ مجموعه مقالات»، «چشم بر خورشید؛ شبنمی از دریای فضائل امیرمومنان علی(ع)» و «قیام جاودانه؛ سخنی چند پیرامون “عاشورا”و آفاق آن» را نام برد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.